3x blok expertů a vždy 2.0

22. 4. 2010

Příloha č. 8/2010

3x a vždy 2.0

Milí diváci, děkujeme že jste si dnes naladili program InHD s novými díly z cyklu Blok expertů. Pohodlně se usaďte, neboť je opět co vychutnávat.


Nejdříve nás Jiří Šilha seznámí s veškerými novinkami OPACu od firmy LANius, a to nikoli formou statické prezentace, ale jak se na web 2.0 sluší také se spoustou praktických ukázek. Následuje Adam Zbiejczuk, který interaktivitu s uživatelem posune ještě kousek dál. Fórum pro klienty banky? Bankovní bloger? Reakce na komentáře i v sobotu o půlnoci? Samozřejmost? Zkrátka přednáška o uživatelské přívětivosti 21. století, navíc prokládána spoustou historek z natáčení (pardon z mBank). A jako bonbónek nakonec přichází zjištění, že 2.0 dnes mohou být už i rukopisy. Dozvíte se spoustu zajímavostí nejen o samotné digitalizaci starých dokumentů, následných publikačních systémech a standardech, ale také jak funguje spolupráce více než 100 institucí, aby výsledkem bylo bezešvé Manuscriptorium.


Ing. Jiří Šilha – OPAC 2.0 v českých podmínkách

Ing. Jiří Šilha

Ing. Jiří Šilha je jednatelem společnosti LANius s.r.o., která se jako jedna z prvních na území bývalého Československa začala po r. 1990 zabývat vývojem knihovnických informačních systémů.

Mgr. Adam Zbiejczuk – Využití webu 2.0 v komerční sféře – jak sociální média mění vztahy firem a zákazníků

Mgr. Adam Zbiejczuk

Mgr. Adam Zbiejczuk je absolventem Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, oborů mediální studia a žurnalistika a mezinárodní vztahy a evropská studia. Zabývá se novými médii, webem 2.0, sociálními sítěmi a v této odborné oblasti také publikuje. Téměř dva roky působil jako webmarketing specialist společnosti mBank. Na toto téma poskytl i poměrně obsáhlý a otevřený rozhovor pro internetové medium 30 minut.

Mgr. Adolf Knoll – Digitální knihovna Manuscriptorium

Mgr. Adolf Knoll

Mgr. Adolf Knoll je ředitelem pro výzkum, vývoj a mezinárodní vztahy v Národní knihovně v Praze. Dlouhodobě se zabývá problematikou digitalizace knihovních sbírek.

A když 2.0 tak nechybí ani odkazy k live-blogingu:
Jiří Šilha, Adam Zbiejczuk, Adolf Knoll

 

 

Takže milí diváci, opravdu pohodlně se usaďte… 

Fotogalerie

V kategorii: InHD
Štítky: Inflow magazín
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback