75 % z 365 dní

8. 10. 2012
Jsme na 75% společně fotografovaného roku. Do 7. října jsme zaznamenali 272 dní z 365. Žádný doposud nechyběl. Zapojilo se již 71 fotografů. 22 mužů a 49 žen. Jeden z fotografů (PŠ) sdílí bez jediného výpadku. Asi se na noc strká přes nabíječku do zásuvky. Dalších 70 nás je, co se frekvence vystavování týče, v ukázkovém "dlouhém ocasu" - nepravidelných a spontáních. Průměrně během dne na "365" pošleme 4,4 fotografie. Nadprůměrně často nás neovladatelně přitahují zátiší s velkým množstvím knih a vlastní notebooky či tablety. Údaj bez jistoty, co a kdo je průměr. Nicméně nadprůměr zajisté reprezentuje počet fotomžiků s tímto motivem na "365". Více fotíme kočky než psy.

Prostor říjnového editoriolu jsem si pro 365.knihovna.cz v redakci vymohla nikoliv s nutkavou potřebou vyplnit ho bezezbytku slovy. Odpustím si reklamní slogany, motivační floskule, podrobné analýzy čísel, predikce o vývoji knihovnického i socialmedia světa. Nechme to na jindy. Třeba i na nikdy. Nezbytnost a touha si definují zásadně samy.

365 vznikla v lednu 2012 jako experimentální přesah Inflow.cz. Svět měl za námi v podchycení trendu obrázek nad slovo v podstatě zpoždění. Twitter koupil Posterous a Facebook Instagram až pár měsíců potom, co se Inflow rozšířilo o 365.

Pohnutky a smysl 365 byly odkryty hned v začátcích: využít 365 možností koncentrovat se na vlastní dny a zároveň se o ně podělit s ostatními. Vidět a propojit své oborové i lidské příběhy. Pokládat vedle sebe okamžiky z různých realit - studenstké, pedagogické, projektové, knihovnické i osobní. Občas je to líbezně dadaistická mozaika, občas na okamžik vystoupí podobná témata a motivy ... nahlédněme dnes právě na ně:

1. motiv: STUDUJEME

 

2. motiv: PRACUJEME

 

3. motiv: RELAXUJEME

 

4. motiv: RADUJEME SE

 

5. motiv: OSVĚDČENÁ TROJICE

... a jistota každé reality/života I marketingu/webu: děti - jídlo - láska (zvířátka někdy příště:)
Mnohé se do koláží samozřejmě nevešlo. Vlastně většina. Mrkněte na 365. Třeba se před vámi vynoří další motivy, zajisté mnohem nápaditější.

A nezapomeňte také něco vyfotit, ať v této mozaice KISKu a SEXu váš den a pohled nechybí. Byla by to škoda, ne? 


Za redakci Eva Víchová (evag:)

Fotogalerie

Štítky: editorial
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Obrázek uživatele admin
Anonym
2. 11. 2012
Jen drobná připomínka. 75 % píšeme s mezerou. V nadpisu editorialu to vypadá dost nepěkně. ;)

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback