ACROSS: SKANDÁLNÍ ZJIŠTĚNÍ!

11. 8. 2009

 

AKADEMICKÉ CENTRUM ROZVOJE SOFT SKILLS SE ODHALUJE (NA) VEŘEJNOSTI!

 

Vážení a milí čtenáři INFLOW,


někteří z vás možná zaregistrovali příspěvek Petra Škyříka zhruba z poloviny května, v němž se poněkud tajemně zmiňuje o jakémsi ACROSSu, který má v následujících letech působit  v rámci Kabinetu informačních studií a knihovnictví (KISK) a „oblažovat jeho komunitu“. Od této první a zároveň zřejmě i poslední zmínky dohledatelné na Inflow jste měli dostatek času k odbornému pátrání v nejrozmanitějších informačních virtuálních, reálných a jiných vodách. Pro všechny ty, kteří tak činili, avšak (překvapivě) nedosáhli uspokojivých výsledků, máme dobrou zprávu. Chyba není na vašich RSS čtečkách, ani nevhodně zvolených rešeršních systémech. Ten pravý důvod pro relativně nízké informační pokrytí této oblasti vězí úplně někde jinde. Do této doby totiž byla centrála projektu ACROSS umístněna na dobře utajeném místě mimo fakultu a o členech týmu a jejich aktivitách věděli pouze ti nejzasvěcenější. To už je nicméně od počátku minulého týdne záležitost, neřku-li říci, pravěká. Z nejvyšších míst KISKu totiž přišel zřetelný impulz: „Konec skrývání se!“ Je na čase, aby Akademické centrum rozvoje soft skills ukázalo (nikoli však nastavilo) veřejnosti svoji tvář. A je nám ctí, že právě vy, nároční čtenáři Inflow, můžete být při tom!

Co je to „ACROSS“?

Akademické centrum rozvoje soft skills vzniklo v polovině května tohoto roku a jeho cílem je efektivně rozvíjet a kultivovat vybrané osobnostně sociální dispozice a dovednosti (označované tradičně jako soft skills) studentů KISKu. ACROSS proto připravil celkem deset zbrusu nových, vzájemně propojených kurzů zaměřujících se právě na oblast rozvoje soft skills, které již od podzimního semestru začnou postupně obohacovat vzdělávací kurikulum oboru Informačních studií a knihovnictví v obou jeho formách. Paleta připravovaných vzdělávacích kurzů ACROSSu je velmi pestrá, provedení stoprocentně zážitkové a interaktivní, lektorské zajištění vstřícně kompetentní … Doufáme tedy proto, že si studenti budou mít (a zároveň budou chtít) z čeho vybírat.

V rámci ACROSS menu bude nabízena např. Kreativita v praxi informačních pracovníků, Rozvoj lektorských dovedností, Nácvik komunikačních dovedností či Time-management. Nebude však chybět ani řada vícedenních zážitkových akcí. Jako úplně první okusí něco málo z nabídky ACROSS kurzů ti nejméně ostřílení studenti KISKu, tedy novopečení prváci, a to prostřednictvím intenzivní, třídenní, motivačně-adaptační akce, díky které se seznámí s prostředím univerzity, fakulty a v neposlední řadě Kabinetu.

Hlavním cílem nás všech, kteří se motáme v kuchyni ACROSSu, je obohatit jídelníček studentů o takovou krmi, která jim neumožní padnout na poli konkurečního boje trhu práce. A protože nás provedené průzkumy tradiční pedagogické, psychologické a sociologické kuchyně přesvědčují o tom, že právě soft skills by mohly být tím pravým podpůrným kořením, začínáme právě nyní vrtět vařečkou a startujeme ojedinělý informačně vědný experiment. Jen ho nepřipálit … Hlásí se snad nějaký dobrovolník na ochutnání nebo si jej lépe vybrat? 

A kde nás najdete?

Administrativní prostory Akademického centra rozvoje soft skills naleznete na Filozofické fakultě v útrobách Kabinetu informačních studií a knihovnictví, pro účely kontaktní výuky vybavenou učebnu pak v nových prostorách fakulty v areálu Veveří 26. Bližší informace o centru a jeho odborných aktivitách naleznete rovněž již brzy na www.projekt-across.cz.

 

----------------------------------------------------------------------------------
Projekt "Soft skills v programu Informačních studií a knihovnictví - podpora uplatnění absolventů" (reg. č. CZ.1.07/2.2.00/07.0058) je spolufinancován Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback