Až na konec světa

Smrt se týká každého z nás! Možná trochu drastický začátek, ale když se zamyslíte, je to vlastně smutná pravda. Na druhou stranu i trochu tabu téma. Nemluví se o ní, je to strašák a mladí lidé o ní nepřemýšlí. O zlepšení povědomí ne příliš populárního konce života se snaží i vydavatelství Cesta domů – náš poslední host z nakladatelské praxe.

Samotné vydavatelství vzniklo pod záštitou hospice stejného názvu tedy Cesta domů. Hlavním cílem a poslání je snaha změnit situaci starých a nemocných, umírajících v naší zemi. Jednou z činností, jak toho dosáhnout je osvěta, pořádání přednášek pro pracovníky hospiců, ale i pro obyčejné lidi, studenty i menší děti. I tomu se lidé z Cesty domů věnují. Jejich snaha o zvýšení informovanosti vyústila ve vydávání knih, které se zaměřují jak na lékaře a odborníky, ale i pro pozůstalé nebo nejmenší děti.

Cesta domů

Vedle knih vydávají i informační letáky pro pacienty a jejich rodiny, plakáty, pozvánky na tematické akce nebo kalendáře. Výtěžek z prodeje jde na podporu chodu celé společnosti. Za deset let fungování vydali přes padesát knih a brožur. Protože jsou knihy často určeny pro ty nejmenší, ale i pro ty největší, bývají doplněny ilustracemi, takže je vidět, že si s nimi dal grafik záležet. V této oblasti vydavatelství spolupracuje se studiem DESIGNIQ a výsledek opravdu stojí za to. Dalším partnerem je i vydavatelství Vyšehrad, takže tušíte správně, že vydavatelství Cesta domů najdete v Praze.

Největší úspěch na poli dětských knih měl překlad knihy Když dinosaurům někdo umře. Z odborné literatury pak knihy Zdeňka Kalvacha Manuál paliativní péče o umírající pacienty a Hospic do kapsy. Už na přednášce mě oslovila kniha Malé dobré zprávy. Podle anotace jde o soubor příběhů lidí z hospiců, které jsou jejich posledními, ale mají nám připomenout důležitost maličkostí běžného života. Druhou publikací, která mě zaujala je kniha Anna a Anička. Mezigenerační příběh babičky a vnučky vypráví o vztahu a ztrátě té nejbližší. Je bohatě ilustrovaná, takže si v ní mohou listovat jak děti, tak rodiče.

A ano, je to těžké téma, před kterým se schováváme, vyhýbáme se mu, nejsme zvyklí o něm mluvit, vyvolává v nás smutek a žene slzy do očí, ale ignorací se smrti nezbavíme. Možná když si o ní něco přečteme, bude snazší se s ní smířit. Nebo si alespoň uvědomit, že je přirozená.

Odkazy:

Když dinosaurům někdo umře http://eshop.cestadomu.cz/cs/zbozi/kdyz-dinosaurum-nekdo-umre

Malé dobré zprávy http://eshop.cestadomu.cz/cs/zbozi/male-dobre-zpravy

Anna a Anička http://eshop.cestadomu.cz/cs/zbozi/anna-a-anicka

 

Zdroje obrázků: www.firmy.cz, www.theguardian.com

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
24. 4. 2018

The most important component of any festival is the people who https://aolmailsignup.com/aolmail-com-sign-up-login-aol-email-sign-in/ visit and share their energy, passion and enthusiasm in helping celebrate 8th Street, its small businesses and sense of community. The feel of Saturday’s event  Aol Log in  was chilled and happy

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
25. 4. 2018

That’s all you need to have in order to get access to https://myloweslifeloginportal.com/myloweslife-lowees-employee-portal-my... Portal. As mentioned above, the portal is there for all the employees, no matter whether you are current employee of the company or a former employee. You can still make use of this portal and can explore the related area online using this portal through a computer

 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback