Beth - doporučování knih k nákupu do knihovny

21. 9. 2008
S radostí vám můžu nabídnout další funkci rozšířeného katalogu Beth. Jde o to, že když kniha není v knihovně, vytvoříte její krátký záznam v Beth a doporučíte ji k nákupu nebo jiné formě získání. Akviziční pracovníci návrhy zváží a pokud to půjde, tak knihy pořídí. Můžete jim v tom pomoct vložením zdroje, kde lze knihu sehnat. Stručný návod je ve Vývojářských novinkách na adrese http://knihomol.phil.muni.cz/knihovna/beth/development/news/doporucovani... V dohledné době budou i seznamy, žebříčky a RSS doporučených knih. Systém je stále ve vývoji, to víte - Běta forever. PS Stále hledám Bethatestery! Zatím testuje jen EVa (díky moc). Také doporučuji tagování dokumentů v katalogu a možnost práce s vlastními tagy. Viz TagCloud a TaggerCloud.
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

3 komentáře

Obrázek uživatele tomg
18. 8. 2013

...

Obrázek uživatele zkadlec
Bohužel jsem se to dozvěděl pozdě. O koordinaci jsem mluvil s M. Šárfym. Tak až to bude aktuální, tak se rádi připojíme. Jinak smysl tohoto systému je sloužit komunitě na MU, takže se s celonárodním projektem bude překrývat jen částečně. Zdeněk Kadlec
Obrázek uživatele Stáňa

Včera jsem o vás slyšela na školení v Olomouci a nenapadlo mě, že vás potkám na Inflow. Půjčujeme přes Clavius a obálky zatím stahujeme přes jejich systém. V nové verzi / od října/ budeme mít možnost využít vaši databázi. Katalog bude doplněn o stahování anotací a kontolu odeslaných a opravených záznamů pro Souborný katalog. Super. Po všech těch vylepšeních, co připravujete, bude vybírání knih z domova daleko využívanější než je dnes. Vy si knížku rezervujete, systém vám ji ohlídá, pošle vám sms, že je pro vás připravená. A my budeme ty hvězdy. To se mi líbí.

Stáňa

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback