Biblioterapie v praxi + festival Jeden svět

27. 2. 2008
Zajímavý příspěvek k problematice biblioterapie můžete nalézt v tomto článku. Dovedu si představit, že pokud by se inkriminovaný román dostal k určenému adresátovi, jeho terapeutický účinek by byl skutečně záviděníhodný…:) Nebo to lze brát také jako důkaz, že klasická papírová kniha hned tak ze světa nevymizí, neboť některé věci do čtečky Kindle prostě nedostanete…:) A jelikož i vězni mají svá práva, tak se naprosto „nekostrbatým“ oslím můstkem dostávám všeobecně k lidským právům. Asi jste již zaznamenali upoutávky na 10. ročník filmového festivalu o lidských právech Jeden svět. Jen připomínám, že vítězné filmy z předešlých ročníků i soubor krátkých filmů lze již nyní shlédnout na internetu prostřednictvím speciálu České televize. Možná někdo z vás již některé filmy viděl a rád by se s námi na těchto stránkách podělil o konkrétní tip či hodnocení…
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele EVa
3. 3. 2008
Ano, i vězni mají (nejen) u nás svá práva, ale nezapomínejme, že je mají ještě i "obyčejní" lidé. Otázkou ovšem je, jak se ta práva k sobě mají. Malá případová studie ze života: V jedné nejmenované knihovně byl její čtenář okraden o peněženku s penězi a doklady. Při sepisování protokolu na nejbližší policejní stanici došlo k mj. k tomu, že do protokolu tamější policista u některých skutečností uvedl, že se k nim poškozený "nedokáže vyjádřit". Toto nebyla tak zcela pravda, protože stačilo jen najet na internet a bylo by vše jinak. Zaráží mě tedy tato věc: jak je vůbec možné, že na policejní stanici, kam lidé chodí nahlašovat věci, které se staly "tam venku", není možné toto spojení se světem realizovat? Určitý pokrok by měly přinést nové policejní služebny v rámci Projektu P1000 , tak uvidíme. Ale zpět k těm právům. Poškozený byl též poučen o tom, že záznam z kamerového systému jako důkazní prostředek není taky ideální, protože když bude pachatel jen trochu poučen a poukáže na fakt, že mu byla tímto záznamem způsobena újma neoprávněným zásahem do soukromí, bude se soud přednostně zabývat tímto případem a samotný trestný čin bude odložen ad akta. Je-li toto správně pochopeno a navíc i pravda, uniká mi v tomto případě "duch zákonů" :-).
Obrázek uživatele admin
Anonym
11. 3. 2008
Pokud jste se již stihli podívat na některý z filmů v rámci Jednoho světa (viz výše), možná jste si v sekci Krátké filmy - Všichni lidé jsou svobodní a sobě rovní všimli také ruského filmu Lisa. Proč na něj upozorňuji? Jednak v něm hraje roli kontakt pomocí IM klienta (některé zvuky jsou i v Rusku stejné...), jednak ukazuje to, že pokud máte nějaký handicap, může vás internet zdánlivě zapojit normálně do života, komunitních sítí, ale nakonec přijde nutnost žít a vyrovnat se s realitou... e.k.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback