Co se bude dít

2. 4. 2009

 Popravdě začínám si uvědomovat, že díky atmosféře tady jsem začala mnohem méně navštěvovat Inflow a některé věci, které se tu v posledních dnech probírají mě zarážejí. Nebudu se nějak zeširoka vyjadřovat k problému kodexu, cenzury či vulgárního vyjadřování. Považuji blog za svobodný prostor, kdy jeho podobu určují právě ti co do něj přispívají. Je pak na jejich rozhodnutí, které příspěvky jsou ještě "v normě" a které jsou už "přes hranici". O tom se potom rozhoduje demokratickou cestou. Právem těch, kterým se některý příspěvek nelíbí je tento nesouhlas vyslovit a říci proč nesouhlasí. Přesto o osudu příspěvku nakonec rozhoduje většinové mínění- no a jistě redakční rada. Nemluvím samozřejmě o příspěvcích, které jsou protizákonné, rasistické,atd. Já se ale budu věnovat pro mě podstatnějším tématům. Také je to pro mě rozhodně smysluplnější možnost trávení času, než pozorování některých žabomyších válek:-)To berte s rezervou, něco se mě prostě dotýká více.

Dále se upřímně omlouvám všem, kteří četli první verzi tohoto příspěvku a nechali se zmást tím, že Uprchlický blešák je dnes. Byl to nějaký informační šum- nedostatečné ověření mnou prezentovaných informací. Blešák trval do 1.4.2009. Takže jaké bylo moje překvapení, když jsem dnes přišla do Atria  a tam to vypadalo jako jindy, žádný blešák. Doufám, že jsme do této situace nedostala i někoho jiného. Teď bych Vás chtěla, ale opravdu, pozvat na další akci:

Vernisáž fotografické výstavy SIROTCI Z UGANDY V OBRAZECH, která bude zahájena v úterý 7. dubna 2009 v 18 hodin v atriu Fakulty sociálních studií Součástí vernisáže bude také promítání filmů, ochutnávka ugandského čaje a o hudební doprovod se postará živá kapela.

Také nabízím takový "můj osobní" kulturní přehled.

V sobotu 4. dubna probíhá, v rámci zahájení turistické sezóny v městě Brně, na nádvoří Staré radnice celodenní programu. Mezi zajímavosti patří prohlídky sálů Staré radnice, spojené s překvapením a prohlídky pro děti s průvodcem. Kromě těchto prohlídek budou organizovány i prohlídky sálů a vyhlídkové věže.

Více zde: http://www.bkc.cz/index.php

od 6.4.2009 do 10.4.2009 v kině Art probíhá  regionální "ozvěna" FEBIOFESTU 2009. Vše se to odehraje v kině Art a Scala. Letos se od 6. do 10. dubna v obou biografech odehraje devatenáct projekcí filmů širokého žánrového rozpětí, od dramatických intimních příběhů přes kritické politicko-společenské snímky, k veselohrám, od vizuálně excelentního přírodopisného dokumentu ze života plameňáků až k filmové adaptaci klasické Pucciniho opery Bohéma. Vstupné na každou z projekcí stojí 79 Kč.

Program najdete zde: http://www.bkc.cz/kina.php#program_kin

25. -30. dubna 2009 se do kina Art opět vrátí 16. ročník festivalu Dny Evropského filmu. Jedná se o celorepublikovou přehlídku novinek tvorby zemí Evropské unie. DEF nabízí divákům možnost shlédnout současné nedistribuční filmy, které mnohdy v kinech ani v televizi nikdy uvedeny nebudou. Letošní brněnský DEF bude uváděn v kině ART, Cihlářská 19, Brno. Diváci budou mít možnost shlédnout 18 filmů. Promítací časy - 16,00, 18,30 a 20,30 hodin. Vstupné 80,-Kč. Pokladna bude otevřena od 15 hodin.

Více na: www.bkc.cz/kina.php#program_kin

 14. – 17. 5. 2009 TMAVOMODRÝ FESTIVAL

20. ročník mezinárodní hudební přehlídky pro zrakově postiženou mládež, hudební festival spojený s literární soutěží, koncerty, výstavami a se setkáním uživatelů technických a optických pomůcek pro zrakově postižené a nevidomé. Festival letos začíná koncertem ve čtvrtek 14. května od 17.00 v Červeném kostele (kostel Církve českobratrské evangelické), kde budou účinkovat pěvecké sbory ze speciálních školských zařízení.

Více na: http://www.bkc.cz/tmavomodry.php

 

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Terajs
mají podporu i v blízkém podniku tady na Veveří. Letáky Bwindi Orphans jsou k dispozici na stolech a velké fotografie na zdech Max Original Pubu, který je jedním z partnerů této neziskovky.
Obrázek uživatele Majla
2. 4. 2009
Už jsme tam byla, letáků jsme si nevšimla, ale fotografie jsme viděla.Jsem zvědavá na výstavu, i když vernisáž asi nenavštívím.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback