Brainwriting: metoda 6-3-5

Minulý týden jsem absolvoval dva kurzy. Trénink týmové spolupráce a Aplikační seminář. První kurz je určen pro studenty bakalářského studia, druhý pro magistry. Pojítko mezi kurzy bylo to, že jsme se tam více či méně zabývali brainstormingem. Jeho klady a úskalí jsme otestovali v cca 70 lidech. Pokud by vás téma více zajímalo, doporučuji článek Brainwriting: efektivnější než brainstorming? Je to skvěle, stručně a jasně napsáno, každý z vás, který někdy něco řešil "týmově", tyto praktické rady jistě ocení.

Platí-li, že brainstormingovým sezením vládnou dominantní jedinci, brainwriting umožní každému vyjádřit svůj nápad. Nápady se neříkají nahlas, sezení probíhá v té nejdůležitější fázi v tichosti a každý své nápady zapisuje.

Nejčastěji se používají varianty metody zvané 6-3-5: 6 účastníků napíše během 5 minut na svůj papír 3 nápady. Během 30 minut čistého času (ve skutečnosti trvá sezení 6-3-5 spíše 60 minut – čas narůstá při čtení předchozích nápadů) získáte více než 100 různých nápadů, s nimiž můžete později pracovat.

Já osobně využívám metodu 6-3-5 při "řízení" malých skupin. Jaké to má úskalí napíšu v nějakém dalším příspěvku, teď se musím věnovat programu konference  :) Do té doby se třeba na Inflow objeví příspěvek od Terajs na téma: Nápady a myšlenkové mapy. Nebo to mám napsat sám? :)
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

5 komentářů

Obrázek uživatele sdlfjls
Asi stárnu. Od handwrittingu jsem se přeorientoval na typewritting. Z brainwrittingu, ale mám strach. Nenechám si na stará kolena strkat do mozku elektrody, abych rychleji psal!
Obrázek uživatele EVa
17. 9. 2008
psaný mou rukou - to by byla opravdu lahůdka :-). Už vidím to hořečnaté vysvětlování toho, jak to bylo myšleno a hořekování nad tím, že to nejde přečíst...
Obrázek uživatele Stáňa

Zdravím na Seč a večer doporučuju hospůdku Městská záložna - jestli to nepletu. Nevypadá, ale je super, tak jak to většinou u mnoha dobrých věcí bývá.

Stáňa

-----------

Být na jedné konferenci ve stejné místnosti a psát si přes Inflow mi připadá .... zábavné :) Přijímám vaši nabídku, večer se uvidíme v hospůdce.

Petr Škyřík

------

neseděla, ještě jsem stihla sekci "Knihovníkům více práce" a uháněla uvádět ji v praxi.

Bohužel jsem se musela ve středu vrátit na pracoviště. Jinak bych moc ráda v hospůdce probírala přínos Seči 2008  pro naši knihovnu.

Obrázek uživatele Terajs

já to pak použiju ;).

Ne, vážně, ta práce strašně žere čas, už ani nevidím Inflow každý den :(.

Nejnovější poznatek: visual literacy je velmi zajímavá oblast nicméně poněkud mimo. => zahazuju dosavadní literaturu, vydávám se po stopách nové.

Jinak  musím říct, že myšlenkové mapy jsou skvělý nápad :D.

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
13. 11. 2018

Forecasted a purple wedding dress weakened quarter, lace wedding dress And the forecasts got here the truth. The retail cheap wedding dress merchant said hello thrown formal dresses to somewhat of a quarterly difficulties now long sleeve wedding dress in four many decades. prom dresses The evening gowns income ground-breaking plus size dresses credit experience, Revealed after the customer d friday, Just shipped the amazon dresses for women marketplace stocks petite dresses and dispenses lower formal dresses 9 pct petite dresses prior to restoring. The amazon marketplace blue wedding dress already vanished 60 dollars a be part of the third quarter, Involving it due to pink wedding dress a large injury within the particular business inside on a regular basis contracts source white dress world white dress wide web domain blue wedding dress lifestyles Social. The actual complete idea had been plus size wedding dress a decrease 8 dollars. In your graduation dresses own home most of usually unquestionably this particular first net 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback