Brněnský průvodce po antikvariátech, tentokrát Antikvariát Janoš

18. 4. 2011

Otevírací doba:

Po - Čt: 10:00 - 12:00 13:00 - 18:00

Pá: 10:00 - 12:00 13:00 - 18:00

Majitel antikvariátu: Jindřich Janoš

Email: jindrich.janos@email.cz   web: http://www.antikvariat-janos.cz/

Facebook: Antikvariát Janoš

Antikvariát pana Jindřicha Janoše se nachází na Kotlářské ulici č. 34. Jedná se o mladý antikvariát, který vznikl asi přede dvěma roky oddělením od antikvariátu na Kopečné ulici, i když pan Janoš už má mnohaleté zkušenosti v oboru.

 

Pan Janoš začínal jako antikvář v národním podniku Kniha v antikvariátě na České ulici, kde se specializoval především na oblast grafiky. V roce 1992 tento největší antikvariát na Moravě zanikl, což bylo spojeno i se zánikem národního podniku Kniha. Poté se pan Janoš rozhodl založit se svým známým panem Petržilkou sdružení a otevřel si antikvariát na Kopečné ulici. Po více než 15 letech spolupráce se však pan Janoš rozhodl ze sdružení vystoupit a založit si vlastní antikvariát na již zmiňované Kotlářské ulici.

 

Pokud se rozhodnete tento antikvariát navštívit, tak s jeho hledáním nebudete mít zas až tak velký problém, neboť jeho dostupnost je velmi dobrá. Například z Mendlova náměstí můžete jet trolejbusem č. 25 nebo 26 a vystoupit na zastávce Pionýrská, poté přejít křižovatku a jít směrem k nákupnímu centru Meta - tu minete a půjdete stále po Kotlářské nahoru. Projdete kolem obchodu a obrazárny Ivany Barazi, který je hned vedle antikvariátu a jste tam . Vzdálenost je asi 100 metrů od zastávky. Dále můžete jet z města tramvají číslo 1 a 6, vystoupíte také na zastávce Pionýrská a vydáte se stejnou cestou po Kotlářské nahoru.

 

Majitel antikvariátu se nezaměřuje na žádný určitý druh zboží a snaží se uspokojit svou nabídkou co nejširší okruh zákazníků, a to od sběratelů, studentů, až po náhodné zákazníky, kteří jdou kolem a zaujme je nějaká kniha či obrázek ve výloze.

Prodejna antikvariátu je oproti jiným, o kterých jsem zatím psala, velmi malá, protože se skládá pouze z jedné prodejní místnosti. Každopádně vás hned zaujme to, jak je možné, že se do tak malého prostoru vejde tolik knih. Antikvář neopomněl snad žádnou žánrovou sekci.

V antikvariátu naleznete, samozřejmě, knihy, dále mapy - turistické i nástěnné, široký výběr grafiky, DVD, pohlednice, noty a gramofonové desky.

Antikvariát Jindřicha Janoše nabízí také široký výběr knih za pouhých 5 Kč. Těmto knihám jsou věnovány hned dva regály a můžete v nich najít i hodně kvalitní literaturu. Tyto knihy najdete hned vedle vchodových dveří do obchodu.

Můj názor na antikvariát:

Antikvariát pana Jindřicha Janoše má své vlastní internetové stránky, na kterých provozuje i internetový obchod. Na svém e-shopu nabízí poměrně široký výběr zboží, který je každý týden doplňován o novinky. Svůj internetový obchod nedávno doplnil i o novou sekci gramodesek. Zboží si můžete objednat buď s vyzvednutím na prodejně, kdy za tuto službu odložení zboží nic neplatíte nebo si připlatíte a můžete si ho nechat poslat.

Jako jeden z mála brněnských antikvariátů má svoji facebookovou stránku. Pokud máte tento antikvariát rádi nebo vás zajímá, kdy přibudou další novinky, můžete se stát jeho fanouškem a pravidelně dostávat aktuální informace o tom, co se v antikvariátě právě děje.

Tento antikvariát mám velmi ráda, protože mě k němu pojí velmi osobní vztah, proto bude můj názor na něj vždy spíše subjektivní, než objektivní . Moc ráda bych uvítala vaše názory na tento antikvariát, jistě budou daleko objektivnější, než moje.

Na závěr bych velmi ráda poděkovala panu Jindřichu Janošovi za ochotu a spolupráci při tvorbě tohoto článku.

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
25. 9. 2014

Rodinný podnik a ochotní lidé, dobrá dostupnost, rozumné ceny, velký výběr. Co víc si přát?

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
28. 2. 2018

Prosím o pomoc hledám knihu o Evženu Savojském,chtěla bych knihu dát k narozeninám a udělat tímto velkou radost.

Můj email  magda.szlasova@email.cz. Velice děkuji za pomoc. Nikde se nemůžu dopátrat.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback