Český román

9. 10. 2008

Autor titulu: Olga Scheinpflugová

Žánr: životopis

Přebal knihy:

Popis knihy:

Tuhle knihu vkládám kvůli Haňuli, která právě teď hluboce prožívá příběh lásky Olgy Scheinpflugové a Karla Čapka - jako já jsem jej prožívala na jaře.

Je to kniha výjimečná v mnoha ohledech.

Proto, že příběh napsal sám život - žádný spisovatel by snad nedovedl být tak krutý.

Proto, že jazyk, který používá autorka, plný obrazů, synonym, přívlastků a přitom vroucný a plný lásky, vypráví jejich příběh a vy při čtení nepochybujete, že nepřehání.

Proto, že některé okamžiky jsou natolik soukromé, že se hluboce skláníte před tím, že Olga Scheinpflugová šla sama sobě místy až na dřeň.

Proto, že některé pasáže vás (ať v radosti či smutku) roztrhají na kusy a vy se pak pracně skládáte dohromady a říkáte si: co je můj život, když tímto nežiju?

Ale chtěla bych opravdu PROŽÍT jejich příběh?

Úryvek z knihy:

Nikdy necitoval sama sebe, ale teď ho napadla jedna věta z jeho "Krakatitu"...."Tak vidíš, teď vím, co je štěstí; to se musí zavřít oči - - a udělat se malý, docela maličký a k nenalezení."

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

3 komentáře

Obrázek uživatele Petr Škyřík

Dávat referenční odkaz z Inflow na Inflow je celkem zajímavé :) Na druhou stranu, když jsem do Googlu zadal dotaz: český román - tak na první pozici byl - citovaný referenční odkaz z Inflow.

Jinak děkuji za tip, už se na ten elixír emocí a faktů těším.

Obrázek uživatele Terajs

Když ale právě tam už proběhla malá čapkofilní výměna názorů...

A jsou tam další odkazy, které nemusím dávat sem...

A reklama na LibRu...

A Verči a můj Inflow avatar jsou na první stránce, když hledáš v Googlu obrázky k Českému románu ;) - ale musí se tam zadat i Scheinpflugová. 

Obrázek uživatele veronika
10. 10. 2008
..v Read or Die děkuji. Sama bych jí tam bývala vložila taky, ale  já už jednou o téhle knize psala, tak jsem si podruhé netroufala. Je to silná kniha a neskutečně  vypovídající. Je v ní otevřenost směrem dovnitř, do sebe, i ven, k ostatním. Vyvolává tolik emocí a tolik zamyšlení. Je to jedna z knih, na  které jsem opravdu hrdá, že  ji ve své knihovničce mám. verča

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback