Čtesyrád: kam dál?

Čtesyrád má za sebou prvních 70 dní provozu a je čas na krátkou reflexi.

Podařilo se toho hodně (hlavně díky skvělému redakčnímu týmu), ale něco se za těch pár dní ještě zcela nepodařilo - zapojit knihovny do akce a propagace.

Přitom tento "virtuální knihovník" je tvořen především pro ně, ale když se podívám na zpětné odkazy ze stránek knihoven, je jich bohužel jen pár.

Prosba na Vás. Jste knihovna? :) Máte v okolí oblíbenou knihovnu? Má tato knihovna webové stránky, na kterých chybí odkaz na Čtesyrád? Přimluvte se prosím za nás! Logo i propagační letáky jsou zde ke stažení. Čím více zapojených a odkazujících knihoven, tím lépe "vyhledatelné" stránky, více uživatelů portálu, spokojenější redakční tým, větší rozvoj portálu, více uživatelů, kteří se dostávají na stránky konkrétních knihoven. Výhodné pro VŠECHNY strany :)

A protože nechceme stagnovat, nabízíme níže seznam aktivit, které bude spokojený tým realizovat :) 

Na čem chceme s Vámi v nejbližší době (spolu)pracovat: 

 • obsahová "revize" všech pěti hlavních kategorií
 • vytvoření kvalitního informačního kanálu na Facebooku (včetně aktivní komunity)
 • propojení s LibraryThing  
 • sekce pro odborníky ("rozcestník" pro akademiky, knihovníky a studenty, kteří se zabývají čtenářstvím) 
 • literární kvízy
 • "čtenářská" desková hra (buď vlastní výtvor či překlad - např. Bookchase??)
 • rozšíření a zlepšení geolokalizace knihoven
 • další knižní sety (queer literatura, nejlépe zfilmované knihy, ...)
 • rss knižních literárních serverů (zaměřeno na rezence)
 • happening/výstava v knihovnách (v ideálním případě spojení projektů Čtesyrád, Bibliohelp, Audioknihy a Guerrilla Readers)
 • odborný seminář čtenářských serverů - únor 2010?

  Máte další tipy na rozšíření? Podělte se v komentářích :)

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

4 komentáře

Obrázek uživatele admin
Anonym
24. 11. 2009
"Nejdřív Tě budou ignorovat. Pak se Ti budou smát. Pak proti Tobě budou bojovat. Potom zvítězíš!" M. Gándhí Držím vám palce!
Obrázek uživatele Stáňa

Čtesyrád ke skutečně povedený projekt. Mě na něm vadí jen problém s lokací knihovny. Tím, že mě navádí na knihovnu 45 km vzdálenou, nemám možnost propagovat tu svoji. Uvidíte, že správné zobrazení knihovny, která do dané oblasti patří, hodně pomůže zapojení knihoven. Holt, každý má tu svou za jedinou. A to je dobře.

Stáňa

Obrázek uživatele Agnes
24. 11. 2009

Myslím si, že by tomu mohlo hodně napomoci zapojení ostatních studentů KISKu. Lépe řečeno vzpomínám si dobře, jak jsme v rámci PGčka měli za úkol napsat nějaké příspěvky do blogu, nu což, proč by nemohli studenti v rámci nějakého takového předmětu? Například vložit vlastní recenzi, či komentář. Či tip na sovu oblíbenou knihu ad ad....koneckonců, takový úkol v rámci předmětu by mohl mít víc částí - v jedné části vložit komentář, v další recenzi.... ad ad.... 

Dále mi chybí něco jako "hvězdičkové hodnocení knihy", nebo jinak také známkování  a nebo také jinak - na procenta! Totiž ten, kdo například bude líný vkládat komentář (což uživatelé běžně jsou), tak by pomocí označení hvězdiček mohl vložit toto rychlé hodnocení (u tipu by mohlo být - četli jste tuto knihu? Oznámkujte ji jako ve škola, jak se Vám líbila - a možnost volby), mě osobně takové hodnocení ovlivňuje, například při lustrování na amazonu stejně jako prolistovávání csfd.cz, když vybírám film, koneckoncu takové hodnocení se pak ukládá do databáze a uživatel si může zobrazit například - nejlépe hodnocené uživateli

Což mi říká, proč není možné si na tomto super portálu zřídit účet a vést například diskuze o takových knihách, knihovny by tam mohly mít své zastoupení a uživatelé by se jich mohli přímo ptát například... to by teprve byl zajímavá spolupráce, knihovny by posilovaly komunikaci napříč internetem a čtenáři by se s nimi více a více kamarádili :) 

 

 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
13. 4. 2019

hello, click to visit to read this article is helpful for you to restore backup windows 10 https://backrestorewindows10.xyz/ windows 10 backup external drive in Windows 10, I learn from this site and read other articles.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback