Daiquirita

18. 11. 2011

Autor titulu: Stanislava Nopová

Žánr: současná lit.

Přebal knihy:

Popis knihy:

Daiquirita - román ze současnosti,který byste neměli přehlédnout

Není to manželská krize. Na počátku byl „pouze“ špatný výběr partnera. Ale dcera je už dospělá a samostatná…

„Má smysl zůstávat ve vztahu s mužem, kterého nelze změnit? Měla by zralá žena hledat nové zaměstnání a znovu dokazovat, jak je schopná? Proč se nepokusit realizovat tajný sen?“ Tak se ptá Hana, hlavní hrdinka knihy. Odpověď na první otázku nalezne nečekaně. Několik minut hrůzy a boj o život ji přinutí jednat. V manželství nelze setrvat dál! Ale jak začít?

Odvaha jít neprošlapanou cestou, zvolit si svůj vlastní cíl bez ohledu na názor okolí, postavit se na vlastní nohy, pokoušet se o realizaci téměř nemožného, to nabízí dramatická love story, která se odehrává na reálných místech třech kontinentů. Praha, Chicago, Sydney. „Já se nevzdávám snadno!“ opakuje si tam Hana často, i když už svým slovům ani nevěří.

Strach, zoufalství, nepřátelé, šikana, nezdar, ale i humor, úspěch, síla přátelství, nečekaná láska. Myslím, že tento román určený všem, kdo se nehodlají vzdát při nepřízni osudu. Daiquirita je inspirací i živou vodou pro všechny, kdo mají pocit, že tak jak žijí, už nemohou pokračovat.

Autorka Stanislava Nopová umí psát i o běžných starostech, beru si z jejích knih energii. Od prvních stránek Daiquirita budí zvědavost na to, co se bude dál dít.

Úryvek z knihy:

Petr se na ni zadíval. „Tady poznáš svoje slabosti i sílu v nezvyklé škále pocitů, které tě doma míjely. Vzdálenost vybrousí z někoho diamant, z jiného udělá prasklý střep. Pokud vydržíš ten tlak, zjistíš, že jsi získala daleko víc sebevědomí. Věříš si a najednou zjistíš, co chceš, a kam míříš! Doma nás neznají. Naše skryté, nejhlubší vlastnosti vyplují na povrch až tady. Mám pocit, že jsem najednou víc člověkem! To vnímání je silné a všechno je neomezené! Sny jsou reálné a splnitelné!“ Zaklonil hlavu a zvedl oči k nebi. „A obloha je tady skoro pořád stejně překrásně modrá. Přes den blankyt bez mráčku, večer ohňostroje hvězd. Austrálie a my! Tady jsem našel peklo i ráj!“

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback