Databáze knih.cz

17. 12. 2008

Nepodstatné bláboly na úvod 

Na inflow vzhledem k mému (ne)úspěšnému studiu chodím nyní už jen sporadicky, přesto mi nedá a po čase sem zase pošlu jeden link, na který jsem čistě náhodou narazil při optimalizaci jednoho nejmenovaného webu.

 Btw. zvláštní ironi osudu je, že člověk, co dělá sedm let webdesign, ovládá rutinně photoshop a kódí o sto šest ve striktním XHTML/PHP/CSS vylítne na tvorbě webových stránek :)

K pecce pudla 

O co jde? Předpokládám, že místnímu osazenstvu nebude neznámá csfd.cz alias Československá filmová databáze.

Projekt Databázeknih.cz funguje úplně stejně, analogicky pro knihy. Přestože je web teprve v počátcích, databázi má za těch pár týdnů provozu celkem obsáhlou, rychle se rozrůstá a věštím mu slibnou budoucnost. Má dobrou doménu, poměrně slušný a funkční design a solidní komunitu, která se stará o naplnění obsahu.

Odkaz na závěr: 

Mě osobně přijde myšlenka přinejmenším hodně zajímavá, u filmů to funguje skvěle a osobně nevidím důvod, proč by tomu u knih mělo být jinak.

Zdravím všechny blogery a hezké, zejména klidné Vánoce všem :) 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

9 komentářů

Obrázek uživatele Petr Škyřík

Pěkný den,

to, že jste ukončil studium, mě vážně mrzelo, doufám, že to nevzdáte a ještě se k nám vrátite. Tvorba webovek snad nebude tak nepřekonatelná překážka :).

Databazeknih: osobně bych se srovnání s csfd.cz bránil, databáze v podstatě (zatím?) nenabízí žádné zajímavé funkce.

Mě osobně přijde myšlenka přinejmenším hodně zajímavá, u filmů to funguje skvěle a osobně nevidím důvod, proč by tomu u knih mělo být jinak.

Film přijde do kina, v úzkém časovém okamžiku ho vidí stovky aktivních, kteří jdou na csfd a hned hodnotí. U knih to funguje jinak (časovou osou i vzorkem čtenářů). A také působení knihy na jednotlivce je velmi individuální (problematika hodnocení a přínosu pro uživatele/čtenáře). Rád bych své myšlenky rozepsal víc, ale bohužel nestíhám.

Nícméně děkuji za tip, přidám ho do studijních materiálů INFOS: čtení a čtenářství

Aktualizace: ještě jsem zapomněl na jeden podle mého důležitý rozdíl. Za poslední měsíc přišlo do českých knih cca 14 filmů, ale za stejné období bylo na území ČR vydáno cca 1100 knih. Snad tušíte, kam tím mířím .... :.

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
15. 7. 2019

Sepertinya gak bakalan berubah mindsetnya mou, terlalu banyak memikirkan taktik lawan, jadinya pemain yg kesulitan, dengan pemain first team blogspot.com, wordpress.com, stevefilmovie.blogspot.com, exobriste95.livejournal.com, elangnews.com, filmreview565228180.wordpress.com, youngandfabs.tumblr.com, fromexoplanet1995.wixsite.com, jadwalnobarbola.blogspot.com, rss6.com/nonton-gratis, rss6.com/nonton-streaming, rss6.com/nonton-live, berandasehat.com, kuncimobil.home.blog. pun akan sulit apalagi kebanyakan cuma pemain pelapis.. sementara tim lain sudah memiliki pola paten sehingga dgn pemain pelapis pun lebih mudah beradaptasi

Obrázek uživatele Martina
Je pravda, že momentálně je na prvním místě v žebříčku oblíbených knih ta, pro kterou hlasovali dva lidé, tedy databáze je opravdu v plenkách, ale stejně jako zavítám ráda na CSFD, jestli se rozjede databáze knih, budu tam také častým hostem. Právě proto, že máme každý jiný názor (což máme i v případě filmů), konfrontujeme jej s ostatními a k tomu takovéto databáze jsou. Knižní databáze asi nebude nikdy tak obsáhlá jako ta filmová, ale jen houšť :).
Obrázek uživatele admin
Anonym
23. 6. 2009
Jeden kamarád chce založit jak filmovou, tak i knižní databázi. Tak zatím nasbíral nějaká data a teď se pustí do programování. Jinak se nazývaj IFDB a IKDB. Ale trvá to déle, než se rozjedou. Každý to má jinak. A hlavně jde o kvalitu, o to se snaží.
Obrázek uživatele admin
Anonym
27. 6. 2009
Podíval jsem se na stránky. Až to bude hotové, budu tam častým hostem IFDB, IKDB a IHDB. Nejde o to, kdo má hezký název, jde o to, aby byly stručné, obsáhlé a poutavé. Na CSFD je příliš kritiků.
Obrázek uživatele admin
Anonym
7. 12. 2009

Existuje i dle mého názoru zajimavá alternativa databazeknih.cz, naleznete ji na stránce www.KDb.cz

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
13. 12. 2014

Už šestým rokem spokojeně používám KDB.cz - Knižní databáze KDB.cz, to je Vaše databáze knih!

Mám tam svoji knihotéku, co čtu, co chci číst, atd.. taková česká obdoba Goodreads. Mám ji radši protože se zaměřují na české knihy, ale není problém přidat jakoukoliv jinou knihu.

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
15. 6. 2019

One of hermes belt's victories, replica gucci belt ranking 73rd in the ranking of yi hou, replica designer belts was the dispatch of zhang han to the marshal of shu

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
11. 8. 2019

You made some respectable factors there. I regarded on the issue and found most people will associate with along with your posts. cab driver game

 

 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback