Dívka, která si hrála s ohněm

15. 9. 2009

Autor titulu: Stieg Larsson

Žánr: thriller

Přebal knihy:

Popis knihy:

Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po ní zahahuje celostátní pátrání. V něm postupně vychází najevo informace o její potenciální nebezpečnosti i problematické minulosti. Mikael Blomkvist je přesvědčen o její nevině, avšak Lisbeth odmítá jakoukoliv pomoc při pátrání po skutečném viníkovi. Do hry vstupuje nelítostný gang násilníků, který jde po Salanderové, a tak se kniha mění v závod o její záchranu...

Kniha je thrillerem s politickým pozadím, který je zároveň i studií novinářské a policejní práce.

V každém případě je však druhý díl trilogie Milénium Stiega Larssona, nazvaný Dívka, která si hrála s ohněm, ještě lepší, než byl první.

Úryvek z knihy:

Když se Mikael postavil na nohy, bolel ho zátylek a čelist. V ústech měl krev z rozkousnutého rtu. Pokusil se ujít několik kroků, ale klopýtal. Znovu vyšel na horní konec schodiště a rozhlédl se kolem. Viděl, jak útočník běží sto metrů od něj dole po ulici.

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback