doc. PhDr. Jiří Kudrnáč, CSc.

"Učím na KISKU asi 15 let. Ptáte se, jestli se naši studenti mění: mění,
tak jako se mění všichni studenti. Tak jako se mění střední školy, podmínky kulturní a společenské, je logické, že se mění i studenti."

"Studentům doporučím, aby si pěkně užili vánoční svátky, a aby ve všech
obdobích studovali. Což neznamená, že by neměli znát nic jiného než knihu a školní škamny, ale měli by využít těch nádherných možností ke studiu, které dnes mají. Měli by hlavně vlastním přičiněním co nejvíce nastudovat,
obsáhnout. Tohle platí od starověku, například od Platóna, a platí to do dneška; i když studenti chodí jinak oblečeni, tohle se nezměnilo"

"Ptáte-li se mne na historku, mohu vám nabídnout tuto. Je z doby, kdy na
univerzitě působil Arne Novák.
Arne Novák byl velký literární vědec a je zázrak, že ta ulice, která se pořád
jmenuje Arna Nováka, se takhle jmenovala i za normalizace. V době,kdy se o něm nepsalo a byl vystrkován z různých přehledů. Byl to muž, který měl velkou autoritu a malou postavu. Prý když seděl u stolu, tak nedosáhl nohama na zem; a přece byl šikovný. Podstatné pro příběh, který chci říct, je, že byl synem spisovatelky Terézy Novákové. Slyšel jsem, že když byli se studenty na výletě, jedna ze studentek si koupila mléko a nabídla mu je ochutnat. Arne Novák to komentoval slovy: „Já se jen tak od nějaké krávy nenapiju, mě kojila Teréza Nováková.“ Takhle jsem to slyšel vyprávět."

Líbil se vám obrázek?

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback