Dozvuky z Bloku - Patrick Zandl dodává

18. 3. 2011
Po skončení Bloku expertů jsme chtěli Patricka odčapnout a vyzpovídat, ale bohužel nám utekl na vlak, než jsme sklidili techniku a ukončili stream. Proto Vám přinášíme aspoň textovou podobu. V livebloggingu jste pokládali dotaz, na který už ale po přednášce také nebyl čas a proto jsme se zeptali za Vás ;-)
 
 
 
1. Mohl byste se na začátek krátce představit? Kdo vlastně jste a čím se zabýváte?

Čím se zabývám? Publicista, autor, spisovatel, mohl-li bych to tak říci. A zabývám se především moderními technologiemi, to pracovně a historií, to ze záliby. 

2. Znal jste Blok expertů (slyšel jste o něm) dříve, než jste do něj byl pozván jako přednášející?

Ne, přiznám se, že nikdy. V Praze známe holt jen Modré pondělky :)

3. Co říkáte na naši učebnu D22? Jsou na ni velmi rozporuplné názory... :)

Chtělo to zvyknout si, nejdříve mě lákalo sednout si na parapet okna, ale zřejmě jste jej na to ještě nepřizpůsobili :) Pak to chce spíše pamatovat na to, aby se člověk občas podíval i na tu druhou stranu a neměl přehled jen o jedné, je to jen zvyk... 

4. Čtete/znáte časopis Inflow? Pokud ano, líbí se Vám jeho design? Změnil byste ho nějak/máte nějaké doporučení (jelikož mu chceme kompletně měnit kabátek :) )

Neznal a před tím neviděl, ale podíval jsem se kolem přednášky. Hezké, z uživatelského hlediska bych možná přidal o něco delší perexy, aby člověk věděl, co je v článku a aby to bylo více "sexy", tak i perexové obrázky, pokud je ve článku nějaký obrázek, třeba fotky z rozhovorů. Podobně, jako to máte o něco níže u blogů. Jinak myslím, že funkční a sice můžete pilovat design, ale v zásadě vyhovující, pokud nemáte ambice konkurovat Novinkám...

5. Váš názor na e-booky. Myslíte si, že je šance na změnu, hlavně ze strany vydavatelů, popřípadě DRM? A jak vidíte například postavení Amazonu a jeho vlastního DRM?

Osobně vidím velké šance v tom, že vydavatelé od DRM ochrany nakonec ustoupí. Ne snad celosvětově a hned, ale v případě českých vydavatelů jim nezbude nic jiného, než se obejít bez DRM, pokud budou chtít oslovit uživatele s Kindle technologií. A takové pokusy tu už jsou. 

Celosvětově vidím také trend ústupu od DRM, zatím v případě hudby, která proráží trendy, ale video a knihy budou následovat. To, že Amazon vlastní DRM vyzkoušel, je logické, pro něj je to komplexní ekosystém, který umožnil vstup knih do digitální distribuce. Ale i tam, podobně jako v případě iTunes očekávám ústup od drm. 

6. Jakýkoliv Váš dodatek :)

Chtěl jsem ještě jednou poděkovat za možnost s přednáškou vystoupit, bylo to skvěle uspořádané, pozorné obecenstvo, co více si přát. Snad jen, aby nepršelo a abych se před tím nemusel s angínou ládovat práškama, ale snad jsem nakazil jen myšlenkama...

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

3 komentáře

Obrázek uživatele admin
Anonym
18. 3. 2011
Diky za polozeni moji otazky a diky za pozvani pana Zandla.
Obrázek uživatele admin
Anonym
18. 3. 2011

A kdy bude dostupný záznam z přednášky?

 

Jinak, jsem na Inflow poprvé a musím vám dát za poravdu - toto je web pro náročné. Najít na něm je totiž tak náročné, že kdybych nebyl opravdu hodně motivovaný Zandlem, znechuceně bych odešel. Je to jeden z nejchaotičtějších a nejnepřehlednějších časopisů, co jsem viděl. 

Obrázek uživatele InHD
18. 3. 2011

Zdravíme,

video z přednášky bude dostupné na inhd.cz a to nejpozději do příštího čtvrtka (24.3.2011).

Yours InHD with <3

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback