Dražba ročenky pro dobročinné účely

11. 5. 2009

     POZOR, objevila se jedinečná možnost získat v první KWÍDO DRAŽBĚ tuto skvělou publikaci. Její jedinečná hodnota spočívá v podpisech redakce, redakční rady a pocitu,  že jste její koupí přispěli na báječnou věc - osmileté Stanzin Dolma na semestr ve Sluneční škole v Kargyaku – v indické části Himalájí.

No a hlavně je to taky poprvé, co proběhne takováto akce. Takže pokud máte zájem napište, prosím, do komentáře sumu, za kterou byste knihu koupili. K částce napište i Vaše celé jméno, pokud nebudete přihlášeni. Aukce začíná právě dnes - 11.5., uzavřena bude  15.5.2009 v 15:00. Prodej zájemci, který přislíbí nejvyšší částku proběhne na slavnostním ukončení KWÍDO BAZARU 15.5.2009 v odpoledních hodinách. Pokud byste potřebovali stručně a objektivně připomenout obsah, klikněte na obrázek =0)

Vyvolávací cena je 100 Kč.

Přejeme všem krásný den a hodně uplatněných znalostí a taky kapánek štěstí v zápočťáku a zkouškovém, Váš Kwído

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

23 komentářů

Obrázek uživatele Lucka

111 Kč  

Obrázek uživatele jjs
11. 5. 2009
50 Kč.
Obrázek uživatele Katka Hošková

To má být jako sranda? HAHA....

Já dávám 122 Kč.

Obrázek uživatele bicarbona
123, ale já už ji mám, tak ji prodám jjsovi za 50... to bude teprve dobročinnost :-i
Obrázek uživatele jjs
11. 5. 2009
Žádná sranda. Nabízím cenu, za kterou zázračnou ročenku, ve které jsou mé články v minimální hodnotě 2000 Kč nezískám. Nevadí mi, že píšu zadarmo, vadí mi, když si musím koupit to, co do čeho jsem mnoho vložil. Nemyslím tím přímo Inflow. Takový časopis Te Deum, který mi stále posílá složenky obsahuje mých textů asi tak za 50 tis. Kč. Člověk to rád zadarmo udělá, ale když je ještě vyzván k tomu, aby zaplatil, tak... se může pocvičit v pokoře.
Obrázek uživatele Katka Hošková

Proboha, no já žasnu... 

Proč vy vždycky všechno tak překroutíte? Četl jste ten blog od Kwída, proč se vlastně ta dražba dělá? Když odhlédnu od toho, že ve většině dražeb to chodí tak, že vyvolávací cena se navyšuje, vůbec nechápu, proč do toho chcete vlastně vůbec investovat, když jde o věc, jež jste nedávno odsoudil... 

No a nakonec by mě zajímalo, jak jste vypočítal cenu Vašich článků v ročence. Máte sazbu na počet znaků, stran nebo kvalitu?

A rozhodně Vás nikdo nenutí, abyste to kupoval, takže NEMUSÍTE platit za to, do čeho jste přispěl.

Obrázek uživatele jjs
11. 5. 2009
Já jsem ještě nic neodsoudil a zároveň nic kupovat nehodlám. Prostě jsem vyjádřil svůj postoj k hodnotě ročenky, který je dost patrný na výši částky, kterou nabízím. Za texty se skutečně platí podle délky textu, někdy i podle nároků autora. Vím, že kupříkladu jistý človíček dostal za text 10ti stránkový text do sborníku, který publikoval asi po páté kolem 30 000 Kč. Proč ne, když jsou na to peníze z grantu, že? Za asi 8 stránkový text jsem v roce 2004 dostal 1000 Kč od státní instituce. Konference Inforum platí za minimálně 3 stránkový text 1000 Kč, tedy zhruba 300 Kč za stránku. To považuji za opravdové minimum.
Obrázek uživatele Enapay

Teda Johne, vy zase perlíte. Opravdu si myslíte, že někoho zajímá, že vám někde zaplatili za příspěvek málo a někomu jinému zas hodně?

Ročenku vám asi nikdo zadarmo nedá. Ale já vám něco poradím. Pokud se chcete vyhnout tomu, aby se u další ročenky situace opakovala, doporučuji vám se zase jednou smazat.

Obrázek uživatele jjs
11. 5. 2009

A vidíte, ročenku mi zadarmo dají. O tom už je rozhodnuto.

Nezajímá vás situace okolo grantů? Jste ještě mladá sovička... Ale jednou třeba vám takové informace přijdou vhod.

Víte, co? Smažte se vy, mně se nějak nechce.

Obrázek uživatele Enapay

Tak to gratuluji. A dostanete ji jen tak, nebo jste zato musel něco slíbit? Nebo za odměnu? :)

Situace ohledně grantů kterou jste nastínil by zajímavá možná být mohla, bohuže ale v takovém pavlačovém podání jak jste ji podal zajímavá není. Napište o tom nějaký souhrný (a objektivní?) příspěvek a já se rád něco dozvím.

 

Obrázek uživatele jjs
12. 5. 2009

Bývá takovým dobrým zvykem přinejmenším poskytnout autorovi autorský výtisk. Včera se pochlapil i časopis Te Deum, který mi vzhledem k tomu, že v nejnovějším čísle mám článek, zaslal kromě předplaceného výtisku i jeden autorský výtisk navíc. A pochlapilo se i Inflow, které mi z klávesnice pana nejvyššího šéfa slíbilo rovněž autorský výtisk.

Kvůli takové jednoduché věci snad není třeba nic slibovat. Není to ani tak odměna jako spíš zcela běžná praxe.

Obrázek uživatele Terajs
11. 5. 2009

A kolikpak by stálo, kdyby člověk chtěl, abyste si sbalil své ego a svá moudra a šel se exhibovat někam jinam?

2 000,- nejsou z mého pohledu vysoká cena, klidně Vám je dám na ruku. 

Obrázek uživatele jjs
11. 5. 2009

Udělejte, o co jsem vás žádal. To nejprve.

Obrázek uživatele jjs
11. 5. 2009
Poté, co splníte mou prosbu, zašlete na tento účet

1573148023/0800

 částku 2000, - Kč. Variabilní symbol - 000. Jakmile mi dojdou tyto peníze, přestanu sem okamžitě psát, pokud ovšem nezahlédnu své jméno ve vašem či jiném blogovém příspěvku. Tím dosáhnete své kýžené frekvence 1 příspěvek na Inflow za 3 dny. Nevím, jak se k tomu postaví redakce, která o sledovanost dost stojí, ale to mi může být jedno - pro mně je každá koruna dobrá.

 

 
Obrázek uživatele Terajs

No není ten pan Stodola dobrý obchodník? No není?

Já mu pošlu 2 000, smáznu jeho jméno ze svých příspěvků i úst a...podle této formulace ve vašem či jiném blogovém příspěvku stačí, aby jej zmínil kdokoli jiný a pan Stodola má vyděláno a zároveň může spamovat vesele dál.

Protože to přesně podle mně dělá: jeho příspěvky a komentáře Inflow zahlcují "nevyžádanými ego-sobě-honím spamy" a těžko bych spočítala, kolik zajímavějších věcí už tu v hluku žabomyších křesťansko -filozofických válek zaniklo.

Mistr logiky navíc nezvládá základní věc: já jsem ho žádala první: dodrží-li pravidla slušnosti a nebude komentovat zmíněný příspěvek, ruší tím i svou vlastní podmínku, protože žádost nebude podána. Jenže křivit realitu a slova podle toho, jak se mu právě hodí, to je jeho přirozenost a další důvod, proč jsem hrubě nezdvořile učinila svou původní nabídku.

Netrvám na žádných cifrách, na žádných odchodech a žádném mazání, jen prostě opět přetekl pohár mé trpělivosti s nevychovaným a vše "nejste podle mého metru" hanícím JJS.

Obrázek uživatele jjs
11. 5. 2009

Považujete tento svůj příspěvek za nějak vyžádaný?

Víte, nemusíte všechno posuzovat jen podle sebe. Když velké postavy dějin neviděly v tom, čemu říkáte žabomyší války, žabomyší války, ale základní otázky, pak na nich třeba - zkuste to připustit - něco bude.

Neposuzujte všechno podle sebe. Třeba někomu nepřipadá řešení určitých filosofických otázek týkajících se informační vědy jako spam, ale třeba tak - světe div se - chápe spíš tyto vaše nenávistné výlevy.

Neposuzujte všechno podle sebe. JJS se chová slušně,  a že se vám nelíbí, ještě neznamená, že mu chybí vychování.

Nemyslete si, že vše se musí řídit podle vás. Neexistuje žádná úmluva mezi mnou a vámi, že nebudu komentovat váš blog. Existuje jen vaše arogantní "prosba" a má prosba o smazání té prosby, která nedává smysl.

Nebuďte tak sebestředná. To, že někdo odmítá fráze, které se vám naopak líbí, neznamená, že křiví realitu. Lhát takhle o člověku, který se provinil jen tím, že vám bere váši oblíbenou hračku, je dětinské.

Jste zkrátka příliš egocentrická, snažte se vidět věci i z pohledu jiných, nevnášejte do diskuze své iracionální motivy, snažte se být více objektivní. Pak budou vaše příspěvky méně podobné spamu.

Obrázek uživatele Jana
11. 5. 2009

...nikdo Vás nenutí sem psát, když se zde cítíte nedoceněn, tak pište jinam...

Obrázek uživatele dALLaSS
Ať se aukce hýbe a vrátíme se k tématu. Ty 2000,- považuji za příspěvek mimo diskusi ... dALLaSS
Obrázek uživatele Kwído

Že se někdo zapojil do dražby tak, jak jsme si přáli a představovali...možná i víc, než jsme si představovali :).

Děkujeme i za tu čáru za předchozí diskusí, která Kwída mrzí a doufá, že se jí ostatní zájemci o dražbu a dobrou věc nenechají znechutit.

Obrázek uživatele Mirek Jurman
To si nemohu nechat ujít...
Obrázek uživatele dALLaSS

To je nervák! Kam až se ta cena vyšplhá? No řekněte - KAM????

dALLaSS

Obrázek uživatele dALLaSS

vkládám v 15:00

dALLaSS

Obrázek uživatele Kwído

Jste vítěz!

Kwído gratuluje a prosí, jestli byste se mu mohl ozvat na mail:

info.kwido(@)email.cz

 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback