Editorial

7. 8. 2009
editorial

Milí čtenáři Inflow,

horký letní červencový měsíc je za námi. Prázdniny se nám pomaloučku přehouply do své druhé poloviny a někteří z nás již mohou bilancovat, co všechno za tuto krátkou dobu stihli - co nového poznali, zažili, viděli, slyšeli, ochutnali... Ani knihovníci nezůstávají v poznávání pozadu. Mnozí se rozjeli do nejrůznějších koutů světa a možná podobně jako Jan Němec, který se s námi podělil o svůj cestovatelský zážitek spojený se Skotskem, navštívili zemi, která je velmi láká, kterou obdivují, kterou mají ve svých snech, přáních a tužbách. Je Skotsko i vaše oblíbená země?

Nebo se obdivujete jiné, například některé z východněji položených? Rusko, konkrétně jeho kulturní centrum, Petrohrad, se stalo dočasným domovem Haně Janečkové, která se zde rozhodla absolvovat svoji studentskou stáž. O tom, co všechno jí pobyt přinesl, se můžete dočíst v reportáži Studium na knihovnicko-informační fakultě v Petrohradu.

Od cestování se trochu odkloníme a ponoříme se do vod informačních systémů, technologií a internetu. Problematiku metadatového popisu dokumentů v kontextu digitálních repozitářů a knihovních katalogů v článku Beth - metadatový popis objasňuje Antonín Vaishar, komunikaci se státem prostřednictvím kontaktního místa Czech POINT přibližuje Irma Friedlová a konceptem print on demand s ohledem na knihovnickou praxi se zabývá Pavla Lichnovská. Tvorba a sdílení obsahu včetně možností komunikace v nových médiích je tématem článku Sociální média, jehož autorem je Tomáš Bouda. Na zmiňovaný článek přímo navazuje text Michala Lorenze s názvem Kyberpsychologický profil uživatelů komunity Inflow: průzkum avatarů v blogosféře, v němž je provedena psychoanalýza aktivních členů virtuální komunity Inflow včetně vývoje avatarů jmenované komunity.

Věříme, že se v těchto vodách neutopíte a že i měsíc srpen prožijete podle svých představ, plánů a ve společnosti Inflow.

Redakce

Štítky: editorial
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Katka Hošková
Ahoj redakce, tak jsem se na nové číslo Inflow těšila a rozhodně nejsem zklamána... Díky moc, je to jako záblesk domoviny v dalekých krajích.
Obrázek uživatele EVa
8. 8. 2009

Ahoj Katko, jsem moc ráda, že si během "plnění svého snu" uděláš čas i na Inflow - potěší to.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback