Čaj o páté

3. 11. 2009
Editorial

O čem si asi povídají Edita a Lucka z Inflow, když se jednoho listopadového večera sejdou nad šálkem teplého čaje? O Inflow?   Posuďte sami:

Lucka: Ahoj Edit. Dneska venku pěkně fouká. Ideální počasí na postel a knihu, nemyslíš? Čteš si přece ráda. Nebo ne? 

Edita:  Ahoj. Jasně, že jo a věřím tomu, že i čtenáři Inflow si rádi čtou. Ale kdyby přece jen nevěděli, jakou knihu si z bohaté knižní nabídky vybrat, stačí, když nahlédnou do útrob nového knižního portálu Čte(Sy)Rád, který jim určitě nejenom rád, ale i dobře poradí.

Lucka:  Výběr té správné knihy jim také může usnadnit další čtenářský portál, BiblioHelp, který se specializuje na biblioterapii - léčbu knihou. Co si mám pod tím vlastně představit?

Edita: Představ si trojúhelník, milostný trojúhelník ve složení člověk-kniha-život, jehož vrcholy jsou spojeny četbou, kořenící i léčivou solí tohoto vztahu...

Lucka: Aha, narážíš na čtení v roli zprostředkovatele toho, co bylo, je a ještě přijde? To mi tak trochu připomíná životní cestu a osud našich gorilek.

Edita: To je pravda. Určitě si neuškodí připomenout odkud, jak a kam jdou - co všechno už mají v oblasti netradičního marketingu za sebou a co velkého je na tomto poli ještě čeká .

Lucka: Na konci své cesty nejsou ani PortálCI neboli tvůrci Portálu Competitive Intelligence.

Edita: No to je jasné! Úspěšný portál musí být neustále v chodu - žije novými příspěvky, navazuje odborné styky, je činný v aktuálním dění a ...

Lucka: ...stejně jako KuInWeb, který na svých stránkách shromažďuje nabídky kulturních akcí vhodných pro běžnou praxi veřejných knihoven. Pomáhat knihovnám poskytovat co nejkvalitnější knihovnické a informační služby je přece záslužné!

Edita: Souhlasím s tebou. Od teď se mohou knihovny také profesionálně vyškolit v otázkách projektového managementu či zvýšit svoji prestiž efektivním spojením své činnosti s výukou studentů středních škol - proměnit svoji knihovnu v pulzující informační centrum...

Čas i rozhovor plynou dál - v duchu audioknih, blogů, informačních systémů, zahraničních zkušeností a cest, tuzemských akcí, konferencí a... teď už jistě i řádně chlazeného čaje .


Protože rozhovory o Inflow jsou zkrátka nekončící a rozebíhají se všemi směry, rádi bychom vás ještě naladili na vlny rádia LibRa - nechte se jimi unést, protože: "To tu ještě nebylo!".

Příjemně strávené chvíle při čtení i poslechu přeje

Vaše redakce

Fotogalerie

Štítky: editorial
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback