E-Litka- kdo, proč, jak

16. 11. 2011

Kdo stojí za e-Litkou?

Tento APLSácký projekt vytváří 
Jitka Bugajevová, Kamila Brablíková, Lucie Kratochvílová, Vendula Bednářová a Lucie Pěršalová. Tři z nás pracují v knihovně a na vlastní kůži si uvědomují nedostatek informací o současné české literatuře. Proto přicházíme s e- learningovým kurzem na současnou českou literaturu.

 

 

Proč e- learning?

Protože je pro každého dostupný z domu či z práce a může ho dělat teď a tady, nezávisle na nikom. Do našeho e-kurzu vyhledáme nejhodnotnější a nejzajímavější autory, vydávající od roku 1989, budeme se snažit postihnout všechny žánry. Věnovat se budeme dospělým i dětem a nezapomeneme na básníky- poezie potřebuje rozšíření mezi čtenáře a my jí to prostřednictvím vzdělaných knihovníků pokusíme poskytnout.  

Autor? 

Náš hlavní zájem bude směřovat na autory, které stojí za to číst, kteří mají co říci a kteří nepřitáhli masivní zájem veřejnosti. Inspiraci bereme z literárních soutěží, jako je například Magnesia Litera, od odborníků, jako je Mgr. Jan Jukl z Poličky a i od samotných čtenářů a knihovníků.

E-Litka je pro? 

E-kurz je hlavně pro knihovníky městských knihoven, ale budeme rády i za další účastníky a do budoucna plánujeme kurz e-Litka rozšířit mezi pedagogy či studenty. 

Doplňující aktivity - IČA

V rámci naší Interakce Čtenář- Autor plánujeme scénické čtení se souborem Listování, workshopy a besedy s autory. Předběžně se v Listování můžete těšit na Lichožrouty a co se týče autorů, můžete nám dávat tipy a my se pokusíme splnit Vám přání/sny. 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback