Etika a udávání

24. 10. 2010

Pan prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., Dr. honor. cauza multi, bývalý rektor Vysoké školy zdravotně sociální sv. Alžběty v Bratislavě a zakladatel této školy, píše mimo jiné:

"Vasa honorabilita, volam sa  Krcmery a som zriadovatel VSZSP sv. Alzbety no, ktora ma sidlo v Bratislave, a pobocky vo Weissenfels, Viedni, i Nairobi, Phnompenh, a mali sme aj pobocku v Prahe, ktoru uspesne rozbehol prof.  Dolista. Zial nezakonnym rozhodnutim ceskej akreditacnej komisie, ktoru uz Univ Komenskeho napadla na sude, vydali narizadenie,  ze kazda pobocka musi mat osobitnu akreditaciu, a to dna I5.3.10 sme podali  akreditaciu na Prahu, bezia lehoty I6O plus I5O dni, pre cesku a slovensku akredkom. Pisala vam studentka menom p. Žižková, s listom tazko polemizovat lebo ani jedna veta v dovodovej casti nie je pravdiva. My sme vsetkych studentov kludne a pokojne zapisali do dalsieho rocnika za symbolickych 29O euro, a ziadne peniaze sme v zmysle ich zmluvy od nich nevzali, a ani ziadne zmluvy nepodpisovali, vyucba bezi, jednak v Blave magistri a jednak v Pribrame, kt mame odakreditovanu uz 5 rokov. V liste su otrasne ohovarania od osob, ktore nanho podali dokonca trestne oznamenie, co nema v historii akedmickej pody v EU od r 1997 v cause Bologna ziadnej obdoby. Nasou reakciou nemoze byt nic ine len to co sme urobili, pripravili sme nasim advokatom stanovisko pre policiu, poskytli mu pravnu ochranu ako nasmu zamestnancovi, a 30.okt. mu na slavn.  imatrikulacii udelim velku medailu sv. Alzbety ako vyjadrenie nasho postoja k neustalym utokom na jeho osobu".

Již v jiném svém blogu jsem psal, že udávání se stalo v naší zemi módou za německé a sovětské okupace. A co asi nahrává současné situaci, že tato móda udávání se rozmáhá stále silněji v posledních letech? Proč se Policie České republiky a soudy musí věnovat nesmyslným udáváním, dokonce studentů z vlastní školy?

Prosím, je třeba o této vlně udávání přemýšlet.

Josef Dolista

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback