Favoritestown - záložky jako vesnice

10. 3. 2008
Na idnes.cz byl včera zveřejněn článek o programech, které se specializují na ukládání a správu záložek oblíbených webových stránek. Tak mě to tak zaujalo. A nejvíc mě zaujal prográmek s názvem Favoritestown (ačkoliv třeba nebude úplně nejlepší), který oblíbené položky přiřazuje k objektům virtuálního městečka - odkaz internetového obchodu zařadí do obchodního domu atd. (a prý je tam i budova knihovny). Moc si to neumím představit, jak to může být praktické (nepraktické), ale nápad je to kreativní a netradiční, to se musí nechat :-) tak já to jdu prozkoumat ...
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

8 komentářů

Obrázek uživatele Katka Hošková
Tos mi neměla ukazovat:-). Teď už si buduju městečko plné odkazů a je to fakt pěkné:-). Knihovna je tam taky, a už je plná odkazů (ode mě) :-).... Navíc je možné si tam dát odkaz na složku v PC, program atd. Taková spíš jakoby hra, nevím, nakolik je to praktické, ale je to hezky namalované:-). Dneska jsem zkusila dva tyhle programy, český www.jagg.cz a tohle městečko. V Jaggu se mi líbilo, že jsem si tam mohla importovat záložky, co už mám v prohlížeči, je super, že pak k nim můžu odkudkoliv. Městečko je hezčí:-).
Obrázek uživatele Tomas Bouda
Přemýšlel jsem nad jednou věcí: co někde založit takovéto záložky pro nás, kteří odkazů mají spousty a hlavně jim neustále přibývají? Já bych tam velice rád chodil pro inspiraci a jednoduše šérovat zajímavosti. Tomáš Bouda
Obrázek uživatele Katka Hošková
To je fajn nápad, zrovna včera jsem si říkala, že už fakt nestíhám všechno sledovat a hodně zajímavých odkazů skončí v moři zapomnění (nebo už není v posledních komentářích:-)). Kdysi dávno jsem udělala jednu chybu. Po absolvování předmětu PG2 a NaMI jsem zjistila, že do Elfu už se nedostanu a všechny super odkazy, které tam byly, jsou pro mě ztraceny (šmarjá, asi bych to neměla sem psát, zřejmě jsem si je měla všechny pamatovat nazpaměť). Bylo by fajn mít jedno místo, kam můžou všichni a odkudkoliv. Ale není těch míst už moc? Pomalu už nevím, co mám dřív sledovat, kam se dřív koukat. Asi začnu pěstovat informační hygienu .... Mno, zpět k tématu, opravdu to není marné, ale jak to udělat? Založit jeden účet a jedno heslo, sdělíme ho všem a kdykoliv kohokoliv napadne tam něco hodit, tak to tam prostě přidá?
Obrázek uživatele Enapay
Ja myslim ze treba del.icio.us ma dobry system sdileni odkazu. Spolecny ucet neni moc dobry napad, chce to spis najit system kde se da dobre vzajemne odkazy vymenovat.
Obrázek uživatele finofilka
Napadlo mne třeba označit tagem "inflow" zajímavé stránky pak se to dá snadno sledovat pomocí RSS.
Obrázek uživatele Enapay
Presne tak, specialni tag pro nase ucely a soucasne system subskripci pro zajemce by mohl fungovat dobre. A ty RSS z naseho tagu by mohly byt v jednom z postranich sloupcu na inflow.
Obrázek uživatele Tomas Bouda
Kdyby se na INFLOW založila jakási sekce, (jako je Blogy, Pro autory..., atd.), která by se jmenovala např. "Links," mohlo by to být vyřešené. Pak je samozřejmě možné diskutovat o jednotlivých webware´s a software´s, jako je právě městečko (s knihovničkou), a jiných. A s tím se právě váže zabezpečení, jako je autorizovaný přístup a problém sdíleni hesla. Systém tagů a RSS není přívětivý pro všechny. Někdo to prostě nepoužívá, ne tak já. Ale i přesto se mi zdá jednodušší vytvořit nějaký systém správy pod INFLOW. V případě budoucího plnění této sekce linkami, je nutné popřemýšlet i nad systémem vyhledávání v nich. Tzn. přiřazovat jim hesla, či právě ty tagy. Třeba již něco takového existuje. Tomáš Bouda
Obrázek uživatele espoo
12. 3. 2008
Ja mam dojem ze uz jsem se tu o tom zminovala ze by nebylo marne moci k jednotlivym spotum nasich blogu priradit tagy/labels/temata. Jejich seznam by byl napravo nebo nalevo od clanku a kdyz bych klikla na odklaz "linky" otevrela by se mi stranka se vsemi spoty a clanky ktere by se toho tykaly.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback