HCI: Finální verze prototypu a podnikatelský plán

Tento příspěvek se zaměřuje na prezentaci konečného výsledeku našeho snažení, kterým je finální verze mockup  prototypu ZVK (Zdravý virtuální kamarád), který by měl pomoci všem zájemcům o dodržování zdravého životního stylu, a také na představení podnikatelského plánu, jenž by nám měl pomoci přesvědčit potenciální investory, že naši aplikaci je nutné stvořit a uvést do oběhu.

Finální verze prototypu ZVK 

Po zmapování námi zvoleného problému, prvních návrzích prototypu, heuristických analýzách provedených našimi kolegy a uživatelském testování jsme konečně dospěly ke kýženému cíli, kterým je uživatelsky příjemná a intuitivní aplikace ZVK, tedy její prototyp.  Výsledný produkt si můžete (jak program Balsamiq dovoluje) prohlédnout a proklikat zde: http://ulozto.cz/xCmtZ5M/hci-finalb-pdf. Věříme, že tato aplikace určená především pro smartphony může být užitečná všem, kteří mají problémy s pravidelností nutnou při dodržování zdravého životního stylu.

Díky uživatelskému testování se nám podařilo odstranit více i méně závažné chyby, které mohly být překážkou v pohodlném používání aplikace. Byly realizovány návrhy na změny zmiňované v minulém příspěvku na našem blogu ( http://www.inflow.cz/hci-uzivatelske-testovani). Pro větší přehlednost si tyto změny znovu připomeneme. Mezi tři nejstěžejnější patřily tyto: 

 1. Úvodní stránka -  V rámci uživatelského testování jsme zjistily, že pro uživatele, který pracuje s aplikací poprvé, by bylo lepší, kdyby měl po vstupu do aplikace k dispozici pouze tlačítko "Vytvořit nový plán". Provedly jsme tedy tuto změnu.
 2. Možnost změnit název plánu - Při uživatelském testování se ukázalo, že by pro uživatele bylo pohodlnější, kdyby měl možnost své plány různě pojmenovat (aby se mohl řídit např. dle ročních dob, toho, jaký je právě semestr atp.). I dovolily jsme jim změnit název plánu.
 3. Změna funkce sekce "nastavení" + funkce,  které byly původně umístěny v sekci nastavení, lze využít v sekci "plány"  - Z uživatelského testování vyplynulo, že uživatelé zřejmě nebudou hledat nastavení svých plánů v sekci "nastavení", jelikož nastavení znamená obvykle v aplikacích něco jiného. Proto byla tato sekce nazvána "plány". Sekce "nastavení" je v aplikaci k dispozici stále, avšak slouží k obvyklejším účelům, jako je tichý režim, změna designu atd.

Dalšími, byť již dle nás méně významnými vylepšeními aplikace jsou:

 • Rozčlenění menu - zvětšení mezer mezi jednotlivými sekcemi
 • Doplnění netypických sportů + možnost "jiné" - dopsání sportu vlastního
 • Provázanost nastavení stravovacího a pitného režimu a sportu

Provedením těchto posledních změn vznikla finální verze našeho prototypu.

 

   

  Podnikatelský plán

  Abychom mohly lépe přesvědčit potenciální investory ke spolupráci, vypracovaly jsme kompletní podnikatelský plán, který zahrnuje shrnutí a popis projektu, obchodně-marketingovou strategii, časový harmonogram, SWOT analýzu a také  stručné představení našeho týmu, který za vznikem aplikace stojí. Podnikatelský plán si můžete prohlédnout zde:
  http://www.slideshare.net/AdelaHrivnkov/podnikatelsk-pln-zvk 

  Doufáme, že se finální verze našeho prototypu bude líbit jak potenciálním uživatelům, tak potenciálním investorům. Ačkoliv nám tvorba tohoto prototypu přinesla cenné zkušenosti, realizace aplikace ZVK by byla tou nejlepší odměnou. HCI zdar!

   

  Fotogalerie

  Líbil se vám článek?
  Stáhnout článek v PDF

  1 komentář

  Obrázek uživatele Anonym
  Anonym
  20. 9. 2019

   

  You make so many great points here that I read your article a couple of times. Your views are in accordance with my own for the most part. This is great content for your readers. best ping pong tables

  Přidat komentář

  (If you're a human, don't change the following field)
  Your first name.
  (If you're a human, don't change the following field)
  Your first name.

  Přečtěte si také

  Přihlášení Registrace
  RSS Facebook Twitter YouTube
  Zobrazit standardní verzi webu

  Taky děláme

  Feedback