Helena v USA - díl 5.

25. 9. 2017

Ne 2.10. přílet do Prahy

Prospala jsem se výborně a přistání bylo bezproblémové. Každého nás čekali rodinní příslušníci, což bylo milé. Rozloučili jsme se, vyfotili se, a plni dojmů se rozešli do svých domovů.

 

Závěr?

Cesta na konferenci do Ameriky byla jednou z nejvýznamnějších událostí v mém životě. Díky podpoře Masarykovy univerzity a KISKu jsem se mohla zúčastnit odborné akce v zahraničí. Získala jsem mnoho cenných zkušeností, prohloubila sebepoznání a mám o něco lepší představu o velikosti světa. Jazykový přínos cesty je zřejmý. V tomto směru byl nejintenzivnější čtvrtek 29., který jsem strávila bez českých kolegů.

Obávala jsem se - a nejen já - zda nebude překážkou skutečnost, že se stravuji vegansky. Nebylo, čemuž jsem velice ráda. Obavy samozřejmě plynuly i z bezpečného návratu. Tato otázka visela ve vzduchu neustále, avšak měli jsme štěstí. Kromě paracordového náramku, který jsem měla na kufru, Filipovy přezky na batohu a ucha kufru paní doktorky, k žádné škodě ani zranění nedošlo. V tomto směru patří poděkování všem z ČR, kdo nám drželi palce.

Bylo to veliké překonání sama sebe. Prezentovat poster neznámým lidem, přirozeně s nimi komunikovat v cizím jazyce, pro mne znamenalo opravdu velkou výzvu. Setkala jsem se však převážně s laskavým a podporujícím přístupem. O co větší byla moje radost, když LoC projevila zájem si můj poster nechat.

Obr. 72. Čtenářem LoC se můžete stát i Vy (foto: Helena Novotná)

Playlist českého týmu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLYRx8Lj4cxX5PmmVAwR8rJjAcAWGbBDxD

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback