Hledání flow on-line a konferenc-párty přede dveřmi!

V tomto příspěvku naleznete odkaz na on-line verzi Hledání flow a poslední informace před blížící se konferenc-párty v Seconf Life.

Dnes (8.1.09) je to přesně rok (tedy bylo to včera, ale nestíhám psát narozeninové příspěvky v den narozenin), kdy Inflow zahájil svůj virtuální života. Jako dárek pro naše čtenáře jsme se rozhodli, že on-line vystavíme Inflow ročenku za rok 2008 Hledání flow [recenze Emily]. V elektronické verzi to není tak pěkné jako v tištěné (100 g papír a luxusní přebal dělají své :), ale snad i tak někoho potěší.

Původně jsem chtěli knížku zpřístupnit pomocí Google Books, ale tam trvá "schvalovací" proces až dva měsíce. Takže v Books se to objeví trošku později. K vystavení jsme tedy využili Scribd (odkaz: recence služby), který se chová jako běžný pdf prohlížeč integrovaný do webové stránky. Po kliknutí na iPaper si můžete třeba i nastavit View Mode na Book Mode - a listovat a listovat. Ale je možné si dokument stáhnout i jako pdf soubor [6,5 MB].

Hledání flow. Inflow 2008
Publish at Scribd or explore others: Education InFlow

Konferenc-párty v Second Life

Tento text napsal Zdeněk Houba, ja jsem jen informační nosič. Osobně se na akci velmi těším a jsem zvědav, co všechno nebude fungovat. Pokud jste škodolibí, určitě přijďte :) Akce je to zkušební, potřebujeme vědět, jak se budou pro většinu účastníku rychle v SL vykreslovat textury, jaká bude latence a apod.


Zdravíme všechny ty, které již SL okouzlil, pobavil, vzdělal, ale i ty, které zklamal, nebo ty, kteří stále nenašli recept, jak přechytračit svůj PC, aby jim umožnil registraci do virtuálního světa. Kdo neví stále o co jde, zde jsou články a komentáře, které o fenoménu SL vyšly na Inflow:

Za pár dní to vypukne!

Ve středu 14. ledna v 18:00 vás všechny náruživé a zvědavé uvítáme ve virtuálním prostředí regionální knihovny Karviná. Co se bude dít? Malá, leč průkopnická, konferenc-party, je pokusem o přenesení vzdělávacích aktivit naší katedry z RL do VL. A taková příležitost se přece neodmítá.

A na co se vaše informační hlavičky můžou těšit?

  • Zahajovací slovo si na úvod vezme vedoucí KISK PhDr. PetrFlow Chau.
  • Jako host č. 1 (number one) nám předá zkušenosti z projektem virtuální knihovny v SL vedoucí Střediska výpočetní techniky regionální knihovny Karviná Ing. Roman Rybický, který o existenci knihovny referoval také na Inflow.
  • Host č. 2 (number two), avatarka Michelle1 Naidoo zprostředkuje účastníkům konference osobní zkušenosti s praxí knihovníka na SL.
  • Hlavní pozornost však bezesporu upoutá třetí přednášející v pořadí. PhDr. Michal Lorenz se svou přednáškou o MODs a MUVE prostředích.

A proč přijít? Setkáte se tváří v tvář technologiím, které ovlivní budoucnost. Přinesou pokrok do oblastí poskytování informací, spolupráce, kooperace a vzdělávání a VY toho můžete být svědky. Proto neváhejte a ve středu se teleportujte do konferenční místnosti v knihovně.

„Virtual worlds represent a major information and technological revolution in how we work, play and live.“ Mission statemant of The Association of Virtual World 

Celá Konferenc-party je zaštítěna KISKem, Inflow a s laskavou podporou Regionální knihovny Karviná.

Srdečně se těší

Zdenek Houba a Petr|Flow Chau

pár odkazů na obrázky:

http://lh3.ggpht.com/_CGJRWCb6Y84/SULyheNvQRI/AAAAAAAAABU/ocsNfNNU0ys/s720/Snapshot1_002.jpg

http://lh5.ggpht.com/_CGJRWCb6Y84/SULyhgrclmI/AAAAAAAAABs/zDfahrFmM-E/s640/SL%20foto.jpg

http://lh5.ggpht.com/_CGJRWCb6Y84/SWI1pCSu7nI/AAAAAAAAAC0/D03SucPZFdo/s720/SL4_001.png

http://lh4.ggpht.com/_CGJRWCb6Y84/SULyhpKfQMI/AAAAAAAAABc/Lxb6iHqSvmE/s720/Snapshot4_001.jpg

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

15 komentářů

Obrázek uživatele Oliii
jaký oděv je vyžadován? Společenský, nespolečenský, ve spodním prádle, v pyžamu??? Můj SL šatník je ubohý, když si dám své jediné rifle a tričko od gucciho, pohorším tím někoho, v záloze mám ještě sexy šaty a business kostým s růžovou kravatou:)
Obrázek uživatele Justyna
je tu přece ML! Doporučila bych něco od "královny punku" Vivienne Westwood...
Obrázek uživatele Katka Hošková
Mno, mrzí mně, že se nezůčastním party, ale SL mě neposlouchá, nekomunikuje se mnou a nechce mě. No, prostě nemusím být všude:-).
Obrázek uživatele Enapay

Já vím, jak rychle se budou vykreslovat textury. Někomu rychleji a někomu pomaleji :) S latencí to bude stejné.

Jinak se velmi těším a berte vážně ZHoubu a jeho připomínku s lognutím se dříve než toho 14. ledna. Umožní vám to se seznámit s prostředím SL, dostat se na správné místo (ke knihovně) a třeba si vhodně  upravit avatara (což je fakt zábava).

 

Obrázek uživatele Tomas Bouda

Pozvánka na konferenc-party se neřízeným řízením osudu dostala i na stránky secondlife.cz.

Tomáš Bouda

Obrázek uživatele Oliii
12. 1. 2009
Zdar, poucte mne, technickou lamu, co je to presne to voice komunikace. Co potrebuju mit na compu? v compu? u compu? za compem? a nastavene v SL? Dikes
Obrázek uživatele Tomas Bouda
Potřebuješ mikrofon se sluchátkama, nebo sluchátka s mikrofonem. Jinak, jak to zařídít: na SL je návod tady, pátý video od vrchu.
Obrázek uživatele Oliii
12. 1. 2009
Diky, můj spasiteli, nacvičím to, mám to na drápku:)
Obrázek uživatele Katka Hošková
Dostala se i na stránky Ikara:-).
Obrázek uživatele Enapay
12. 1. 2009
Bude tam asi pěkně narváno :)
Obrázek uživatele Tomas Bouda
A tahle se dá vydělat $1L za 15 min. Šůrování podlahy... :-)

Tomáš Bouda

Obrázek uživatele Stáňa

můžeš mi to vysvětlit?  Jako umyješ, jako zablácenou podlahu a jako dostaneš zaplaceno ? Pochopila jsem něco špatně?

Stáňa

Obrázek uživatele Tomas Bouda

Je to jeden způsob vydělání si peňěz - Camping :-) odborně. Tím si to místo zvyšuje elektronickou návštěvnost a pak se ve vyhledávání dostává výš, něco jako SEO.

Tomáš Bouda

Obrázek uživatele Oliii
14. 1. 2009

Mam par uzitecnych otazek:

1. Jak dlouho bude cela konferenc party trvat?

2. Je nejaky sraz predem, abychom si vyzkouseli ten voice chat a tak?

Obrázek uživatele Tomas Bouda

Konferenc-party bude trvat asi hodinu a půl. Jelikož je to poprvé, a my poznáváme nové prostředí, mohou nastat nejrůznější problémy, které bude třeba řešit, a které mohou konferenci teoreticky prodlouží. 

Konferenc-party začíná v 18:00. Žádná hromadná zkouška voice chatu plánovaná není. Je to věc každého avatara. 

Tomáš Bouda

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback