Iggy: "Buďte kreativní! Je jedno, zda to bude stát za to, nebo budete hrozní."

Je těžké si ho nevšimnout... Jistě jste ho zaznamenali také... Bloguje na Inflow teprve pár týdnů... Jeho první příspěvek v blogu je už dlouho mezi pěti nejčtenějšími a nejkomentovanějšími příspěvky... Ano, řeč je o Iggym, novým blogerem Inflow!

Blogerka a redaktorka Inflow Marta si povídala přes chat s blogerem Iggym.

Marta      Iggy

Marta: Na začátek jsem si pro Tebe připravila seznamovací otázku: kdo je vlastně Iggy?

Iggy: Iggy? To jsem já. Naivní snílek, romantik, blázen do miliónů věcí a tak trochu ještě stále dítě. A prý jsem trochu podobný Iggymu Popovi

Marta: Kdy jsi začal blogovat a co Tě k tomu přivedlo?

Iggy: Není to zase tak dlouho.

Nikdy jsem si nevěřil atp. Prostě klasické výmluvy proč něco aspoň nezkusit.

Kdysi jsem si chtěl pořídit deníček, kam bych si psal své oblíbené citáty, texty písní a myšlenky, abych na ně nezapomněl. Pořídil jsem si zápisník, pěkně si ho obalil, ale ještě do nedávna se mi válel v šuplíku (už jsem ho naštěstí využil jinak). Ale po tom, co jsem se dostal na výšku, se ve mně něco zlomilo. Založil jsem si blog na tumblru a začal jsem ho používat přesně tak, jak jsem měl v plánu. Jen mám problém dohledat vše, co jsem si chtěl zapsat.

Marta: A jsi rád, že ses odhodlal? Obohatilo Tě v něčem blogování?

Iggy: Určitě. Když něco napíšu, mám radost, že jsem něco stvořil. A když vidím, že si mé příspěvky i někdo čte, vím, že to nebylo zbytečné. Ale na druhou stranu mi je v podstatě jedno, zda to, co tvořím, má nějakou úroveň, hloubku, myšlenku. Když píšu, bavím se. To pro mě hodně znamená.

Marta: Jak ses dozvěděl o Inflow?

Iggy:

  1. Spam v emailu.
  2. Ve škole.
  3. Na motivačním kurzu mi studenti z vyšších ročníků řekli, že se to v rámci oboru hodí na rozšíření obzoru.

Marta: Spam v emailu? A my ty emaily tak uvědoměle tvoříme...

Iggy: Byl to jeden z prvních emailů, který mi došel ze školy - "newsletter KISKu". Mail odkazoval na Inflow a jeden z článků byl o tom, že ten a ten má nový titul. Moje reakce byla: „A koho to zajímá?" Jeden semestr na KISKu a už čtu i takové věci...

Marta: Co Tě přimělo si založit na Inflow blog?

Iggy: Jiná/nová komunita lidí, než před kterou jsem se prezentoval doposud a jiní/noví čtenáři, jiné/nové reakce.

Marta: Jelikož máš blog na Inflow a tumblru, tak máš možnost srovnání. Jaké jsou výhody a nevýhody blogování na Inflow oproti tumblru?

Iggy: Tumblr na první pohled vypadá jako nástěnka na obrázky, každopádně možností na vkládání je tam víc - od textů, hudby, přes naformátování rozhovorů a citací. Jeho velká výhoda je nepřeberné množství theme, které tvoří samotná komunita. Nechybí možnost si vlastní theme vytvořit, takže když přecházíš z jednotlivých blogů na tumblr, je každý jiný i na první pohled - nejen obsahem. A potom vlastní follow kanál, kde si nastavíš blogy a jejich příspěvky ti chodí na dashboard. Není zde potřeba žádná externí rss služba.

Na druhou stranu Inflow má vetší možnosti při výběru html znaků (vkládání videí mezi text mně osobně na tumblr chybí), lepší a přehlednější systém reakce čtenářů. Tumblr má akorát možnost "like" a "reblog", a to mi přijde hodně neosobní.

A pak jsou na tumblru odběratelé/pisatelé. Inflow čtou/píší vysokoškoláci a lidi z oboru, naopak na tumblr je kde kdo - od umělců, přes emo holčičky, až po sadomaso fanoušky.

Marta: Jaká byla Tvoje reakce, když se hned Tvůj první příspěvek v blogu dostal velmi rychle mezi pětici nejčtenějších a nejkomentovanějších příspěvků na Inflow za poslední tři měsíce?

Iggy: Byl jsem velmi překvapen. Na druhou stranu, před mým příspěvkem na Inflow, stejné téma (jen v mém okolí) rozvířilo už 2x velkou debatu, takže bych se možná neměl divit. Každopádně, že to bylo příjemné, nemůžu popřít. 

Marta: Témata, o kterých píšeš ve svém blogu, jsou velmi originální. Můžeš mi prozradit, kam chodíš na své nápady? Co děláš, aby Tě políbila múza, máš nějaké rituály?

Iggy: Pablo Picasso řekl: "Špatný umelěc napodobuje. Dobrý umělec krade."
Žádné z témat jsem si nevymyslel sám. První věty románů jsou z Reflexu. Poslední ignorantství byla reakce na debatu o Yao Mingovi. A Kočička - kdysi jsem na internetech narazil na zajímavý komiks o chlápkovi, který dostal „padáka", vykašlala se na něj žena a všechno se sesypalo. Tak si vzal pár věcí do batůžku a jel si do Himalájí zlepšit náladu. Bohužel spadl do nějaké jeskyně a tím to skončilo.

Autor vyzval čtenáře, aby mu psali, jak to má pokračovat. Chtěl jsem zkusit něco podobného, ale zatím to moc nevychází.

Teda, ne že bych neměl dostatek reakcí, ale tady je spíš chyba ve mně. Netuším jak je tam vložit.
Každopádně mám v hlavě ještě jeden nápad, který je zase okopírovaný od nějakého Amerického sociologa. No, uvidíme, jak to dopadne.

Marta: Máš na Inflow nějaké oblíbené blogy/blogery a pokud ano, jaké a proč?

Iggy: Inflow bohužel nesleduju zas tak dlouho a už vůbec neznám nějaké starší blogery a blogerky. Z "nových" mě baví Infomnia, Růžový panter a "oficiální" blogeři z redakce, z bloku expertů atp.

A proč? Infomnia má, podle mě, super myšlenku. Panter se dobře čte a je vtipný. Oficiální blogeři jsou většinou zajímaví.

Marta: Kdo je, podle Tebe, oficiální bloger? Jsou to redaktoři, kteří se podílejí každý měsíc na periodickém čísle Inflow, nebo třeba blogující Petr Škyřík?

Iggy: A i B je správně. Potom i blogy projektů jako je Nakliv, Partsip ...

Marta: Máš nějaké sny, kterých by sis přál na Inflow dosáhnout? Třeba napsat 30 příspěvků v blogu během jednoho roku, nebo překonat svůj zatím nejčtenější příspěvek novým, a to ještě více čteným?

Iggy: Můj sen je, aby lidi četli to, co píšu, čas od času na mě reagovali a kdyby náhodou dali "like", budu v sedmém nebi. Ne, nad ničím takovým jsem nepřemýšlel.

Jsem rád za každou maličkost.

Marta: Máš na srdci něco, co bys rád vzkázal čtenářům, blogerům a redakci Inflow?

Iggy: Buďte kreativní. Je jedno, zda to bude stát za to, nebo budete hrozní. Když člověk tvoří, jeho duše roste, vyvíjí se. A je jedno, zda budete psát, malovat, tancovat nebo si zpívat ve sprše, třeba i falešně. Dělejte to tak dobře, jak vám to jen půjde. Dostanete velkou odměnu. Něco stvoříte.

Rychlý dotazník, Iggy odpovídá...  

Marta: Inflow nebo Ikaros?

Iggy: Inflow.

Marta: Explorer nebo Mozilla?

Iggy: Opera.

Marta: Paper book nebo e-book?

Iggy: Paper book, ale těsně!

Marta: Facebook nebo twitter?

Iggy: Poslední dobou spíš twitter.

Marta: Číst nebo psát?

Iggy: Číst.

Marta: Pivo nebo víno?

Iggy: Domácí pálenky.

Marta: Holky nebo vdolky?

Iggy: Holky s vdolky.

Marta: Auto nebo motorka?

Iggy: Auto.

Marta: Čaj nebo káva?

Iggy: Čaj.

Marta: Studovat nebo pracovat?

Iggy: Studovat.

Marta: Kočička nebo pes?

Iggy: Pes.

Marta: A co chudinka Kočička v jezevčí noře?

Iggy: Kočky mají šíleně creepy pohledy.

Fotogalerie

Štítky: Inflow, blog, bloger, tumblr
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback