InHD a Blok expertů

6. 4. 2009

Příloha č. 10/2009

 

 

 

 

Kdo jsme

IT CROWD s kamerami?
Skupina začínajících investigativních reportérů??
Nebo snad nová průlomová televizní stanice vysílající In HD???

… možná jsme ale jen partička studentů, kteří se vás v následujícím čase budou snažit různou multimediální dokumentací z přednášek (především z Bloku Expertů), happeningů, seminářů a dalších akcí. Naše reportáže se zaměřují na dění kolem kabinetu Informačních studií a knihovnictví v Brně. Chceme Vám prostřednictvím našich videí nabídnout možnost vnímat Inflow více smysly… Doufáme, že se nám bude dařit a že díky našim příspěvkům Inflow získá další rozměr.

 

 ....připravte se na cestu do hlubokých dimenzí informačního vesmíru…

 

 Rekapitulace Bloku expertů

Prvním přednášejícím v Bloku expertů byl náš slovenský kolega Peter Weisenbacher. Jeho přednáška o sociálních sítích s podtitulem ”Revolucia v informacnom spravani, alebo nova inkarnacia status quo” se uskutečnila 9.2.2009.

Prezentace

 

26.2.2009 navštívil půdu učebny D22 Ing. Petr Zabicka. Tématem jeho přednášky byly ”staré mapy online”.

Prezentace

 

Dne 5.3. přednášel Ing. Martina Lhoták. Martin Lhoták je zaměstnanec Akademie Věd ČR a specializuje se na digitální dokumenty V rámci bloku expertů mluvil o ”digitalizaci a (vědeckých) digitálních knihovnách”.

Prezentace

 

 

Ve čtvrtek 12.3. byl hostem v Bloku expertů Lukáš Oborský, jehož přednáška se zaměřila na ”demystifikaci Second Life” Lukáš Oborský se o Second Life zajímá již od roku 2006 a o své bohaté zkušenosti z tohoto prostředí se s námi podělil také díky rádiu Libra

Prezentace

 

Dne 19.3. do Bloku expertů z Krajské knihovny v Karlových Varech zavítala projektová manažerka Michaela Kožíšková, která zde přednášela o ”grantových možnostech pro knihovny”.

Prezentace

M.Koziskova_19.3.2009_FFMU_Brno

View more presentations from KISK.

 

Přednášky z Bloku expertů

První multimediální dávka vám zprostředkovává přednášky z Bloku expertů. Náš tým by Vám rád tímto způsobem dává možnost zhlédnout zajímavé přednášky, na které jste se třeba z kapacitních či časových důvodů nemohli dostavit osobně.

Prozatím máme zpracovány přednášky Martina Lhotáka, Michaely Kožíškové a Lukáše Oborského. Pan Oborský však nakonec nesouhlasil s vystavením jeho přednášky na Inflow, ale dovolil její interní používání v rámci univerzity.

Studenti a zaměstnanci MU, kteří máte zájem o tuto přednášku, neváhejte nás kontaktovat na náš e-mail inflowhd@gmail.com.

Další videa budou k dispozici v naší další příloze.

Fotogalerie

V kategorii: InHD
Štítky: Inflow magazín
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback