Inspirace pro maminku E.... a třeba i pro vás

22. 5. 2009

Několik akci pro dospělé, které se staly tradičními.

Den pro ženy

Odpolední sled přednášek, ukázek pro dívky a ženy. Je to tradiční každoroční akce. Navazují na sebe různá témata. Např. vizážistka, květinářka, kosmetička, ukázky jógy, rady nápady, ukázky. Minule se zkoušelo drátkování. Jestli máte v programu ukázku orientálního tance, tak se prostě kroutíme všichni.
V sále je stolová úprava a míchané nápoje, kávu atd. si mohou zakoupit.

- pozor na to, aby se zapojili všichni, ptali se, bylo to hodně bezprostřední
- mezi čtenářkami je hodně zajímavých lidí, je možné je využít a představit
např. paní co je skvělá na studené občerstvení a umí různé ozdoby ze zeleniny, pomazánky pod. Uděláme jednohubky, rozdáme recepty a učí se ozdoby ze zeleniny.
- hodně oblíbené jsou přednášky psycholožky – jak na stresové situace pod.
- nedopusťte, aby se zapojili prodejci různého zboží /kosmetiky, léky a pod/ ani kdyby se zapřisahli, že jen dva prstíčky. Nikdy.

  

Výstava amatérských fotografií,

žádné omezení, tématem,formátem... dostupná pro všechny.  Během výstavy probíhá hlasování veřejnosti o nejlepší fotografii. Ukončení slavnostním večerem, kdo přispěl fotografií dostal růžičku. Naskenovala jsem od každého fotografii, přestavila jej a okomentovala snímek. Každý si zažil svých 5 minut slávy. Program – zamyšlení nad rodinnými fotografiemi. V okruhu 15 km jsme všichni chodili k jednomu fotografovi.
Nevím jestli to ještě někdo máte taky tak, všichni nakřivo ofinu, zřejmě samozohavení, stojíte na bedně v ruce nějakého psa, nebo vedle kašírovanej dort. Podařilo se vystopovat psa od roku 1965 do 1978, potom jeho stopy mizí... nebo snímky skupiny kluků v oblecích – společné fotografie, to už dnes taky nepotkáte, dnešní snímky jsou autentičtější, ale  své kouzlo ty staré snímky mají.

 

Nepiště do šuplíků

Komornější akce. Pozvali jsem všechny, kdo nějak literárně tvoří a všechny koho zajímá tvůrčí psaní.  Vzájemně jsem předčítali své „kousky“. U této akce je nutné zapojit se a jí se svou kůží na trh. Jinak se velmi těžko večer rozjede.

Je třeba dávat pozor na to, aby každý mohl říct svůj názor a nebyl zesměšňován.

 

Soutěže

Soutěže z historie města, regionu. Docela oblíbené. Soutěžní archy, kde jsou otázky nastražit všude, do obchodů, škol... Opět slavnostní vyhlášení.

 

... jen několik akcí, které se opakují. Nejsou nijak převratné. Jinak k debatě- některé akce se tradičně opakují, ale vždycky jen nutné najít nějakou inovaci... jinak by to byla nuda v Brně.

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

8 komentářů

Obrázek uživatele Emily
22. 5. 2009

<p>
<b>Stáňa mě dnes dostává už od rána. :-) </b>
</p>
<p>
Ráno mi na filozofickém dvorečku dává nástřely akcí z její knihovny/zkušenosti s projekty atd. a musím říct, že jsem byla paf, a najednou těšící se na další etapu svého  života (=pracovní):-)
</p>
<p>
<b>Ale, Stáňo, co mě skutečně dostalo/nadchlo, je to, že si </b><i>to</i><b> teď nahodila sem. </b>
</p>
<p>
Zažila jsem na dvorečku plno zajímavých <i>kisk-sejšn</i> (Konference hadra! Přísahám!) a vždycky si říkala, že je škoda, že <i>to</i> zmizí (zkušenosti, nápady, návrhy, domlouvání společných šíleností).
</p>
<p>
Už delší dobu myslím na to (přísahám!), že budu  ke všem těm zajímavým lidem kolem sebe upřímnější: 
</p>
<p>
<i>&quot;********, Ty sobče jeden, laskavě to okamžitě napiš do blogu.Takhle je to hezký, ale řekni to i dál!&quot;</i><i></i>
</p>
<p>
Takže až se s váma budu bavit o vašem projektu a práci atd. a dvakrát polknu, tak to se mi chce zakřičet vám do ksichtu tohle. 
</p>
<p>
Stáňo, dik. :-)
</p>

Obrázek uživatele Stáňa

Díky za tunu chvály. V knihovnách se děje spousta zajímavých akcí a sdílení považuju na běžnou věc. Taky mi z našeho rozhovoru straší v hlavě - knihovna jako místo, kde se někdo cítí nevítaný. Nevnímá ji jako místo pro sebe. Já bych pro tebe měla na fakultě předmět hned a nepustila bych tě.

Stáňa

Obrázek uživatele EVa
23. 5. 2009
Co je těžší – tuna železa nebo tuna chvály? :-) Inspirace NEJEN pro maminku E je inspirativní – a já mám takové tušení, že díky Stáni (snad, možná?) i maminka E lehce zavadí o břehy Inflow (které zatím "jen" brázdí čtením) :-). K akcím bych ještě dodala, že směr inspirace se dá i obrátit – no ano, i škola může někoho inspirovat :-). Maminka E se třeba nadchla pro myšlenku vytvořit v knihově ze svého fondu koutek biblioterapeutické literatury, což podpořilo výpůjčky některých knih, které by jinak ležely opomenuty v regálech. A lidé se ptají: „Co je to vlastně za knihy?“ A knihovnice odpovídá :-). Na zcela obecné úrovni se dají aktuální oborová témata (třeba ta z bloku expertů) zapracovat do besed a přizpůsobit svým čtenářům – hodně pomůže, když se téma napasuje na prostředí knihovny, do místa, které je jim blízké. Ale to je asi jasné. Líbilo by se mi, kdyby existovalo nějaké společné virtuální místo přístupné všem knihovnám/knihovníkům pro sdílení těchto nápadů. Zatím se pořádané akce registrují na SKIPu a přiznám se, že nevím, jestli ještě někde jinde (kromě svých vlastních prezentací). A že by se začalo kopírovat? No a co! To se děje podle mě i tak a myslím, že žádné velké škody tím nevznikají.
Obrázek uživatele EVa
23. 5. 2009
Na KuInWeb jsem taky myslela - že kromě nabídek akcí nejrůznějšího druhu by tam jejich uživatelé mohli svá provedení prezentovat. Ale oni o tom vlastně píšou, takže jsem trochu zaspala dobu... (v cedníku mé paměti mi zůstala hlavně ta nabídka).
Obrázek uživatele EVa
23. 5. 2009
Na webu :-), ale až bude hotov a zveřejněn. Tak mám pocit, že tu dneska tak akorát všechny matu, ach jo...
Obrázek uživatele Emily
23. 5. 2009

<p>
<strong>Web GR bude také určen k sdílení nápadů na &quot;akce v knihovně&quot;.</strong>
</p>
<p>
Jako <strong>guerrillu v knihovně</strong> lze totiž vnímat široké spektrum akcí a činností, jelikož &quot;cokoliv navíc&quot; v knihovně je vlastně guerrilla :-) (=NĚKDE ZATÍM překvapivé a neobvyklé).
</p>
<p>
Navíc má taková guerrilla i různé podoby (např. možnost začlenit se street-artem nenásilně do obce) a <em>levly </em> (stupeň zátěže/šoku na cílovou skupinu, kterou lze přizpůsobit konkrétnímu prostředí a stavu).
</p>
<p>
Takže tímhle směrem půjdeme určitě taky. Samec to nezmínil, protože asi jen nechtěl machrovat. Je hrozně skromný.:-)
</p>
<p>
..................
</p>
<p>
Ale když jsme u těch webů, stejně si myslím, že by se <em>nástřely</em> měly psát i do blogu. Může to člověka zavést na web, lze psát i maličkosti, které člověku <em>přeletí přes nos</em> a někoho třeba ovlivní/inspirují atd. a jinde se &quot;nehodí&quot;, je škoda nechávat si <em>to</em> pro sebe.
</p>
<p>
Mám chuť to překopírovat EVě do blogu ten komentář. :-)  Ale &quot;&quot;aspoň&quot;&quot; to neřekla jen na dvorku. :-D
</p>
<p>
&nbsp;
</p>

Obrázek uživatele EVa
23. 5. 2009
Ale jo, no. Že "to neřekla jen na dvorku" je bomba, špička jednička! :-)
Obrázek uživatele Stáňa

Prosím - nejen, že si doplňte čárky, kde je nemám a odmyslete, kde je mám a nemají být / já je fakt nevidím/ - ALE také si zaměňte slovo úhaha za úvaha. Úhaha je zřejmě verze pro westernové městečko. Děkuji.

Stáňa

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback