Jací jsou studenti KISKu?

23. 2. 2014

Se začátkem nového semestru musí naše redakce konstatovat, že před vyučujícími i všemi ostatními členy KISKu opět stojí nutnost se pravidelně setkávat se studenty tváří v tvář. Tato nepříjemná povinnost je po několika týdnech klidu aktuální a nelze se jí dost dobře vyhnout. Naše redakce si proto položila zásadní otázku: Jací jsou vlastně studenti KISKu? Jak je můžeme charakterizovat? Existují vůbec?

Výzkumnou metodou pozorování jsme si potvrdili hypotézu, že studenti KISKu skutečně existují a dle jejich význačných rysů je můžeme rozdělit do několika následujících kategorií:

The Ghost – typ studenta, kterého nikdy nikdo neviděl. Jedinou příležitostí spatřit ho na vlastní oči bývají obhajoby a státnice. Dá se poznat velmi snadno. Není schopen pojmenovat, natož od sebe rozeznat jednotlivé členy komise včetně jejího předsedy, v důsledku čehož některým fyzicky zachovalejším příslušníkům zkušební komise familiárně tyká a zve je na pivo.

Maskot KISKu – velmi úzce zastoupená kategorie studentů. Většinou tento titul užívají jeden až dva studenti ročně. Je možné je odhalit bez větší námahy podle setrvalé a nepřetržité přítomnosti v blízkosti prostor Kabinetu, některých zaměstnanců nebo jejich potomků.

Lorenzovka – kategorie určená výhradně studentkám-platonickým obdivovatelkám. Tento typ se rekrutuje většinou již během prvních týdnů studia, velmi ojediněle i později. Před ostatními se ale umí dobře maskovat a s jistotou se dá identifikovat výhradně na neformálních akcích KISKu a to ještě až v pozdních nočních hodinách.

Šedá eminence  – student či studentka, kteří se mylně domnívají, že jsou akademickým sborem oblíbeni více než ostatní a mají tak určitá privilegia. Ke spolužákům se chovají nadřazeně a často demonstrativně předvádějí své užší kontakty na některé členy KISKu. Ve svých přátelích na Facebooku mají obvykle všechny zaměstnance včetně těch, kteří na Facebooku nejsou.  Ostatní studenti na ně žárlí, ale zbytečně.

Coural – snadno rozeznatelný typ, který nejpozději do deseti minut po začátku výuky samovolně vstává a odebírá se ven vyčůrat/kouřit/telefonovat/svačit/dát si panáka. Často se vyskytuje zejména v prvním ročníku, kdy nadšeně využívá akademických svobod a tetelí se radostí, že se nemusí hlásit a ptát se o dovolení opustit třídu.

Frajer – charizmatický student, kterému se podařilo okouzlit některou z ženských představitelek KISKu. Ve své dokonalé formě je milován celým dámským osazenstvem Kabinetu (pozn. redakce: tato forma se bohužel zatím mezi studenty KISKu nevyskytla).  Pokud je nejen krásný, ale i chytrý, směle svých předností využívá a při výuce si sedá zásadně do prvních řad, aby na něj měla jeho příznivkyně od tabule dobrý výhled.

Vopruz  – poměrně četně zastoupená skupina studentů, kteří tráví svůj volný čas bloumáním po fakultě a lovem procházejících členů Kabinetu. Drzejší z nich neváhají vstupovat přímo do kanceláří a dožadovat se bezodkladného řešení svých svérázných studijních problémů. Tato kategorie má každý rok svého vítěze zvaného „Vopruz roku“. Vyznačuje se tím, že po jeho vstupu do budovy následuje hromadný úprk všech členů KISKu do fakultního krytu v podzemí.

Inflow troll – student hrdý na svou domnělou literární ekvilibristiku a břitký úsudek, nicméně morálně zbabělý. Mezi jeho charakteristiky patří neúspěšně absolvované předměty Informační bezpečnost a Informační vzdělávaní, v některých politováníhodných případech se mu červená i Kurz práce s informacemi. Vyžívá se v psaní anonymních komentářů dehonestujících KISK aniž by tušil, že jeho identita byla již dávno odhalena.

Miss – studentka spoléhající se na klišé, že ke zkoušce stačí přijít v minisukni, s velkým výstřihem, výrazem přihlouplého telátka a zrychleně mrkajícími řasami. Vyhozena od zkoušky pak pláče na chodbě a žehrá na feminismus, genderovou rovnoprávnost a legislativně ošetřené projevy sexuálního harašení.

Srdcařryzí typ studenta KISKu. Jeho tajným snem je, že jednou bude svým současným vyučujícím říkat „kolego“ a „kolegyně“. Účastní se veškerých výjezdních akcí, inovace vítá s nadšením a každoročně si zapisuje všechny vypsané předměty, čímž působí zmatky na studijním oddělení. Po večerech si prohlíží profily vyučujících v ISu. KISK miluje a udělal by pro něj vše (pozn. redakce: pokud někdo z této kategorie bude číst tento blog a chtěl by členům KISKu udělat opravdovou radost, ať neváhá donést na státnice něco dobrého k zakousnutí!)

Do jaké kategorie patříte vy? :-)

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

4 komentáře

Obrázek uživatele Drahomír Hájek

Tak konečně jsem se dostal k tomu, abych si přečetl nějaký příspěvek na Inflow a rovnou narazím na tenhle ... tak se trochu bojím kam se mám přiřadit :D

Obrázek uživatele honzziku

Drahoši to je docela jasné kam vás zařadit, jenom si už moc nepamatuji, jestli sedáváte v první řadě :-)

Obrázek uživatele Drahomír Hájek

No, osobně bych se seskládal z kousků skoro všech typů :D

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
4. 3. 2014

Jací jsou studenti KISKu? Podle ostatních diskuzí dost nevděční.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback