Jaké bylo podzimní edTech setkání?

Jste fanoušky edTechu, chcete se zapojit do projektů, dozvědět se o novinkách v této oblasti nebo jen zjistit, jaké jsou možnosti? Témata, která frčí, zajímavé technologie, jež bude mít KISK k dispozici, nebo předměty pro další semestry.

O tom všem a mnohém dalším si s vámi na edTechovém setkání rádi popovídají Michal Černý, Hanka Tulínská a Pavlína Mazáčová. Koná se sice nepravidelně, ale při další příležitosti si ho určitě nesmíte nechat ujít. Pokud se vám bude zdát, že už dlouhou dobu žádné nebylo, klidně se zkuste pustit do organizace sami.

Podzimní edTechové setkání se konalo 22. listopadu v prostorách Filozofické fakulty. Stěžejním tématem byl projekt, který vznikl na KISKu „Platforma pro transfer znalostí: informační gramotnost pro středoškoláky v otevřeném mash-up virtuálním učebním prostředí“ a poběží od ledna příštího roku. Projekt získal podporu od Technologické agentury České republiky (TAČR), která podporuje spolupráci mezi výzkumnými organizacemi a vybrané projekty aplikovaného výzkumu a vývoje financuje.

Mimo teoretického základu projektu byly účastníkům setkání představeny možnosti jakými se do tohoto nebo i dalších projektů zapojit a páchat tak na univerzitní půdě dobro. Od příštího roku se tedy studenti budou moci realizovat v rámci různých oblastí projektu Platformy pro transfer znalostí – od výzkumu na středních školách až po administrativní podporu. Zapojit se v rámci zdokonalování kurzů práce s informacemi nebo rovnou navrhnout vlastní.

Kromě hlavních mentorů a účastníků z řad studentů, navštívili setkání i dva absolventi edTechové profilace na KISKu Monika Martonová a Radim Chalupník. Ostatním představili, na jakých zajímavých projektech, ať už v rámci studia, nebo mimo něj, pracovali.

Setkání se sice koná v pozdních odpoledních hodinách, ale určitě stojí za to udělat si dvě hodiny čas, přece jen se můžete dozvědět různé zajímavosti a získat nové podněty. Jaké zajímavé téma můžete zpracovat ve své diplomce, proč, kam a jak vyjet na stáž nebo studijní pobyt v rámci programu Erasmus nebo jak zvýšit citovanost vašeho článku. To všechno a ještě daleko víc. 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback