Jakou máte představu o budoucím povolání??

8. 5. 2008

...já totiž vůbec žádnou. Teda představu velmi hrubou, ale to bych dala možná vznik novému zaměstnání. Nedávno jsem psala do Bloku expertů esej, ve které jsem se zmínila o povolání informačních specialistů v našem parlamentu. Velmi zajímavé, ale je jich tam jenom 14:(  Praxe v knihovně mě moc bavila a líbila se mi, ale je tam moc velké ticho, člověk je tam sám a kolem něj studenti, kterým se div nekouří z hlavy. Ani si nevšimnou, že jste si dneska oblékli schválně něco extra, ás konečně aby si vás konečně všimli (tedy pokud po vás zrovna něco nechtějí). Pro někoho je to určitě ideální, ale já bych chtěla pracovat v kolektivu, někde, kde to bzučí a vře. Učitelka být nechci, protože by mě možná mrzelo, že na mě studenti zase koukají kritickým okem a že na mě nadávají, kolik jim toho dávám na učení.

Vím, že mám ještě pár let času (doufám, doufám, postupovka je strašidlo). Ale třeba tu rozpoutáte diskuzi se svými nápady!

Už se těším;) 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Obrázek uživatele Katka Hošková
Neboj, však ono se něco vyvrbí. Řekla bych, že není nutné mít konkrétní představu, protože ona se třeba nesplní. Prostě je to boj. Po škole si třeba najdeš něco, co Tě nebude dvakrát naplňovat, ale může Ti to otevřít vrátka k něčemu, co bude super. Navíc náš obor je celkem dost otevřený svým zaměřením, řekla bych, že člověk nemusí být ani knihovník ani informační pracovník, zkušenosti zde získané můžeš využít i jinak (šmarjá, snad nevadí, že to sem píšu). Jo a ticho je v knihovně jen na VŠ, třeba ve veřejných knihovnách takové ticho nebude, bude tam kolektiv nadšených knihovníků, kteří pořádají různé akce, ozývá se cvrkot čtenářů diskutujících nad tituly apod...:-). A určitě nemusíš čekat pár let. Pracovní zkušenosti můžeš získávat už teď, za studia, při hledání stálého zaměstnání se můžou rozhodně hodit. A taky si můžeš udělat jasnější představu, co chceš dělat. Já jsem učitelka být chtěla, vyzkoušela a vycouvala. Tedy bylo to na střední škole, tam je přístup poněkud jiný než na VŠ (ne, že bych učila na VŠ:-)).

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback