Je čeština zábavný jazyk?

9. 10. 2012
Často slyšíme, že je čeština strašně pěkný jazyk, že se s ním dá pěkně hrát, vymýšlet dvojsmysly apod. Dávno tomu, co jsem si na tento názor opět vzpomněla. Sledovala jsem na ČT 1 pořad Všechnopárty s Karlem Šípem, který měl na úvod připravený příběh o tom, proč ho nevzali na konzervatoř:

Dali mně úkol, abych tam na místě vymyslel krátkej scénář, takovej příběh, že by ten film ve finále nebyl delší než minutu dvě. A dali mně dokonce téma. Abych vymyslel příběh na téma Lež má krátké nohy. Mám rád takové úkoly. Ten příběh, kvůli kterýmu mě pak vyrazili, Vám teďka řeknu. Já jsem si vymyslel kratičkej příběh, jak dva kamarádi Pepa a Karel vyrazili do lesa a když už se dlouho procházeli a byli unavení, došli na takovou mýtinku, kde byl krásnej koberec z mechu, tak se do toho mechu natáhli, odpočívali, koukali takhle do nebe a do korun těch borovic a najednou si všimli, že do lesa vchází mladá dívka. Pepa se nadzdvihnul, aby si ji prohlídl. Kamarád Karel ho zadržel se slovy: "Lež, má krátký nohy!"

Ale co když to není jen čeština? Co když jsou zábavné i jiné řeči, jen my Češi jsme natolik vlastenečtí, že nedáme dopustit na náš mateřský jazyk...?

 

Docela staré, ale pořád dobré, ne? 

A co teprve když si čeština pohraje s angličtinou? Nebo naopak?! 

 

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback