Její děsivá souměrnost

Autor titulu: Audrey Niffenegger

Žánr: fantasy, psychologický, současná lit.

Přebal knihy:

Popis knihy:

Před pár lety jsem četla knihu Zakletý v čase, která se mi velmi líbila, stejně jako film, který byl na motivy této knihy natočen pod stejným názvem (v USA kniha vyšla pod titulem The Time Traveler´s Wife, tento název se mi líbí mnohem víc:-)). Nedávno jsem sáhla po druhém románu této autorky a nebyla jsem zklamaná. I když se tematicky kniha dost odlišuje, oba romány spojuje autorčin smysl pro výběr netradičního až tajemného prvku, který román povýší do fantasy nebo dokonce sci-fi kategorie (např. cestování v čase v předchozím románu). 

V román Její děsivá souměrnost představuje ten netradiční prvek hned několik věcí. Hlavní postavy jsou zrcadlově symetrická dvojčata, dívkyJulie a Valentina, které po smrti tety Elspeth, která též pochází z dvojčat, přijíždějí do Londýna, kde musí strávit rok v bytě tety, která tuto podmínku stanovila v závěti. V domě, který těsně sousedí s historickým hřbitovem Highgate, se setkávají s několika postavami, jejichž osudy jsou citlivě vyprávěny a z nichž se postupně stávají přátelé. Děvčata však velmi záhy zjistí, že v bytě po tetě nejsou samy. Po čase začnou komunikovat s duchem tety Elspeth a odhalovat nejedno rodinné tajemství, zejména týkající se jejich matky (dvojčete tety Elspeth).

Román není typická duchařská historka. Spíš je to psychologický román s nadpřirozenou zápletkou. Popis a rozbor vztahu ústřední dvojice Julie a Valentiny tvoří podstatnou část knihy, zejména jejich totální závislost jedné na druhé, jejich definitivní láska, ale i nenávist a touha odtrhnout se. Kniha rozhodně stojí za přečtení, zejména také proto, že vede k velmi zajímavému (i když poměrně předvídatelnému) rozuzlení.

 

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback