KISK Profil: Ukaž, co umíš

Jaké by to bylo, kdyby mi přišly nabídky na mé vysněné praxe přímo do emailu? Kdyby existoval snadnější způsob, jak propojit studenta s potřebným skill setem a firmu, kde by tento student uplatnil své dovednosti a dále se mohl učit v oboru?

Každý student by měl už v průběhu studia přemýšlet o tom, kam po škole. A nejlépe, když už získá pracovní zkušenosti při studiu. K tomu nás ostatně KISk vede v rámci Jobbox a předmětu Praxe a stáže. Problém nastane v případě, kdy naše vysněná praxe je již zabraná a ostatní nevypadají tak lákavě, popřípadě nevíme co od nich čekat. Jaké by to bylo, kdyby mi přišly nabídky na mé vysněné praxe přímo do emailu? Kdyby existoval snadnější způsob, jak propojit studenta s potřebným skill setem a firmu, kde by tento student uplatnil své dovednosti a dále se mohl učit v oboru? Kdyby tento způsob existoval už na podzim, tak jsem nemusel Praxe a stáže opakovat teď v létě. Stávající systém není špatný, ale učitelé prostě nemají přehled o tom, co kdo umí, co ho baví a v čem je naprostá jednička. Naštěstí se již pracuje řešení tohoto problému a tím řešením je náš APLS projekt – KISK Profil.

Našim cílem bylo tedy vytvořit databázi studentů a učitelů KISKu, potažmo i absolventů. Student si o sobě vyplní informace, jako jsou dovednosti a schopnosti, pracovní zkušenosti, zajímavé projekty, na nichž pracoval, a průchod studiem na škole. A až bude učitel shánět člověka, který naprosto dokonale ovládá např. SQL, tak si jednoduše zjistí, že Franta a Maruška jsou pro něj jasnými kandidáty. A pokud má Hanka vlastní projekt a potřebuje na něj PPCčkáře, tak proč si ho nevyhledat z řad studentů?

Některé věci již hotové máme, hodně práce je ještě před námi, a protože celý projekt přesahuje APLS, tak na dalším vývoji bude pracovat jeden člen týmu v rámci své diplomové práce. KISK profil je teprve na začátku a jeho další směřování můžete ovlivnit právě vy, stačí se zaregistrovat a pokud se vám něco líbí nebo naopak nelíbí, nebojte se nám poslat zprávu. Budeme taky rádi, když se přidáte do skupiny na facebooku KISK Profil. Doufáme, že už v podzimním semestru vám budeme nabízet praxe a zajímavé workshopy přesně podle vašich dovedností a zájmů.

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback