KISKWOOD UVÁDÍ - VIDEO PRO AUDIOKNIHY

20. 4. 2011

     Předlouhé dva měsíce utekly od uvedení druhého čtenářského videa Nebojte se do knihovny a premiéry dvou dalších spotů číhají za rohem. Ani jeden tentokrát nevznikl přímo pod hlavičkou Čtenářství – Knihy do uší jsem natočil pro spřízněné Audioknihy a Skandál v knihovně zase ke stejnojmenné aktuální putovní výstavce erotické (respektive pornografické) literatury z dílny KISKu, kterou už jste jistě zaregistrovali.

     Videu Audioknih, které bude vypuštěno tuto sobotu na Světový den knihy a autorských práv, teď můžete nakouknout pod pokličku.

     Vše začalo na zpáteční cestě z únorové Knihovny ve 21. století v Opavě, kde jsem za Čtenářství právě odpremiéroval Nebojte se do knihovny. Bára prezentující tamtéž Audioknihy tehdy nadhodila, že bych mohl něco natočit i pro ně. Hleděl jsem do těch jejích manga kukadel a vzápětí se přistihl, jak zjihle hlesám: „Nebo bych taky mohl přesunout  pár velehor, kdyby ti to udělalo radost.“ Načež mě Bára k mému zklamání ujistila, že video bohatě postačí.

     Námět mě napadl ještě ve vlaku. Takový pěkný komorní námět do interiéru a na jediný záběr, protože jak trumfnout předchozí epický spot z monumentálního skladu MZK?  Nemožné. Námět ale zůstal komorní asi jen 5 vteřin. To se mi ostatně stává zcela běžně - začnu psát o jednom člověku v jedné místnosti a už ve druhém dějství mi tam pochodují sloni a na obloze se vznáší vzducholodě.

     Zkrátka jsem usoudil, že je nejvyšší čas vytáhnout tentokrát čtení někam ven na vzduch, nejlépe do neochotně se probouzející přírody. „Hráz zadržující vodní masu, to je přece nádhernej symbol pro hrdinku hroutící se pod tlakem,“ žasnul jsem zase jednou nahlas nad vlastní uměleckou genialitou. To jsem ještě netušil, že brněnská přehrada (na které jsem chtěl už dávno něco natočit) je zamrzlá a já se budu muset smířit pouze s ledovou plochou coby symbolem pustiny v hrdinčině duši.

     „A ještě nechám na začátku hrdinku mašírovat proti proudu řeky a do schodů, aby bylo jasný, jak to má chudák v životě těžký,“ rýsovalo se nejen velkolepé, ale i hluboké umělecké dílo, o jaké ostatně usiluji vždy.

     „A hrdinku bude hrát kdo?“ zeptala se Bára.

     „Chtělo by to někoho, kdo by působil silně i křehce zároveň,“ zasnil jsem se, „ideálně někoho, kdo evokuje takové ty zapomenuté knižní výrazy pro půvab jako líbeznost nebo spanilost.“ 

     „Máš na mysli někoho konkrétního?“ zeptala se Bára velmi trpělivě.

     „Poslouchalas mě vůbec??“ pravil jsem dotčeně. „Vždyť jsem právě přesně popsal Pavlínu!“

     A tak se jednoho studeného březnového sobotního rána začala ve fotoaparátu mého dvorního kameramana Toma Opatřila (razícího názor, že na kamery už dnes nikdo soudný netočí) skládat dechberoucí óda na jedny uhrančivé hnědé oči, ve větru tančící vlasy a sluncem zalité, nehorázně sexy betonové nosníky. A na audioknihy samozřejmě.

     Pavlína velmi disciplinovaně přetrpěla veškeré čekání a opakování, o kterých je bohužel každé natáčení především, a za pár hodin jsme zase mohli nasednout do dostavníku a vrátit se z Bystrce zpět do civilizace. Kde Jaromír Brych, bývalý režisér Janáčkova divadla, charizmaticky namluvil komentář Boho-otcovského vypravěče. Na výsledek se můžete těšit v sobotu. My se zase těšíme na vaše ohlasy.

     P.S.: Skandál v knihovně bude mít premiéru symbolicky na prvního máje a víc se o něm dozvíte v dalším výhledu.  

choze

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Dasha
22. 4. 2011

Ty manga oči mě pobavily, konečně vím, proč do těch jejích očí taky tak koukám :)

____________________

Tvorba: www.fler.cz/e-dasha

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback