KMS: 100 nominovaných knih

7. 5. 2009
Na poměrně často skloňované slovní spojení „Kniha mého srdce“ začínám mít už lehkou alergii (a do října ještě relativně daleko), nicméně opravdu jen lehkou, takže se přes ni ještě lehce přenesu a rovnou se podíván na nominovanou stovku knižních titulů. Kniha mého srdce: 100 nominovaných knih z prvního kola hlasování. Opět budu sledovat shody:

1) se čtenářskou anketou pro projekt BiblioHelp 3> Pro připomenutí: Kniha mého srdce & duše Aktualizace: Tip čtenáře edice Stopy hrůzy Proč zrovna tato kniha? „Neuvádím zde konkrétní (!) knihu, ale rovnou celou edici - řadu příběhů. Zdá se, že poněkud netypickou nebo možná nevhodnou pro biblioterapii (často knihy označovány i za brak). Myslím si však, že tato ryze oddechová, lehká a nenáročná četba může navodit uvolnění a odlehčení - např. při stresu. Stopy hrůzy bych "naordinovala" těm, kdo hodně duševně pracují, jako protipól k příliš náročné četbě či studiu, studentům po napětí ve zkouškovém období apod. Jsou to knížečky strašidelných, tajemných a napínavých, hlavně duchařských příběhů. Nejsou nijak přehnaně či nechutně drastické. Jeden příběh je přečtený cca za dvě hodiny a člověk se odreaguje.“ Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu stále rád Proč zrovna tato kniha? „Na psychiku tahle knížka působí velmi kladně :). Humoru není nikdy dost.“ Astrid Lindgrenová: Děti z Bullerbynu Proč zrovna tato kniha? „Relax, odpočinek a návrat do dětství.“ Robin Norwoodová: Ženy, které příliš milují Proč zrovna tato kniha? „Výborná kniha, která pomáhá vysvětlit ženám, proč si opakovaně vybírají špatné partnery, kteří si jich neváží a se kterými zažívají jen bolest, psychické vyčerpání a strach. Nabízí možnost vyjít z tohoto začarovaného kruhu cestou nalezení příčin špatného výběru a uvědomění si vlastní hodnoty.“ Další knihy (odeslány bez popisu):
  • Erich Maria Remarque: Na západní frontě klid
  • Ladislav Mňačko: Smrt si říká Engelchen
Z toho v KMS: Co život dal a vzal Děti z Bullerbynu Harry Potter Malý princ Na západní frontě klid Nebe nezná vyvolených Pan Kaplan má třídu stále rád Pán prstenů Povídky z jedné a druhé kapsy Robin Saturnin Tři kamarádi Tři muži ve člunu Vejce a já Vinnetou

2) s anketními výsledky jedné místní knihovny3> Pro které knihy čtenáři nejvíce hlasovali? Pro zajímavost: Kniha mého srdce: knihovna (výběr) Z toho v KMS: Co život dal a vzal Egypťan Sinuhet Gabra a Málinka Jana Eyrová Malý Bobeš Pán prstenů Ptáci v trní Řeka bohů Vejce a já Vinnetou 1) + 2) = „4“ (shoda na druhou):
  • Co život dal a vzal (Betty MacDonaldová)
  • Pán prstenů (J. R. R. Tolkien)
  • Vejce a já (Betty MacDonaldová)
  • Vinnetou (Karel May)
Oblíbený autor: Betty MacDonaldová Nezajímavé není ani srovnání TOP 100 KMS & výsledky ankety Moje kniha (2004). A místo závěrečného citátu prostor pro otázku:

Která kniha podle vás v soutěži nakonec vyhraje?

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback