Knihomoli píší zasvěceně o informačním průmyslu

Na přijímacích zkouškách do mgr. studia se mi při diskuzi sešlo několik nápadů na projekty, které by měly zpřístupnit studijní materiály a know-how z jednotlivých ISK škol (Brno, Opava, Praha). Cíl projektů: sdílet, sdílet, sdílet.

My se o něco "takového" snažíme pomocí Inflow či KISK wiki, pražský UISK má zase Elektronické studiní texty. Velmi se mi také líbí společny blog Lindy S. a jejich studentů: Knihomoli píší zasvěceně o informačním průmyslu. Škoda jen, že jsou příspěvky vázány jen na semestr.

Neznámý autor:  Účelem vzdělání není zaplnit mysl, ale otevřít ji. Čím více poznatků si osvojíme, tím víc si uvědomíme, co ještě neznáme.

W.A.Ward:  Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje. 

Pár studentů si také stěžovalo na podle nich nezdravou konkurenční řevnivost mezi těmito školami. Za sebe mohu říct, že máme podle mého velmi dobré a korektní vztahy, jen na tu spolupráci není moc času :)

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Obrázek uživatele Michal Lorenz
A co třeba vytvořit informační líheň v nějakém MUVE, nejlépe s vlastní 3D knihovnou, kde se všechny tři školy prolnou, a možná se přidají i bratia Slováci.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback