Knihovnička NAKLIV

27. 5. 2010

V rámci projektu NAKLIV nakupujeme zajímavé české i zahraniční publikace, které se týkají oblasti informačního vzdělávání, e-learningu, vzdělávacích metod, lektorství apod. Všechny naše publikace prošly katalogizací knihovny FF a jsou k nalezení přes Aleph.

Přemýšleli jsme, jak si vytvořit náš vlastní seznam knih pro interní potřebu. Byli bychom rádi, kdyby naše knížky nesloužily primárně pouze nám, ale aby byly k dispozici i ostatním zájemcům. Půjčovat je budeme buď prezenčně (přes studovnu knihovny FF) nebo absenčně (pouze prověřeným a důvěryhodným osobám ).

Nejdříve jsme chtěli vytvořit seznam našich publikací pomocí nějaké jednoduché tabulky v Excelu. Potom jsme ale dostali tip na katalog LibraryThing. Tento kvalitní a uživatelsky velmi přívětivý knihovnický katalog umožňuje on-line katalogizaci svých vlastních sbírek. Záznamy se ve většině případů nemusí vkládat ručně - stačí je stáhnout přes katalog Národní knihovny ČR, Kongresové knihovny, Amazonu nebo dalších několika stovek katalogů. Své sbírky si můžete třídit dle různých hledisek, můžete zadávat knihám hodnocení, psát recenze nebo  knihy sdílet. Jak se uvádí přímo na stránkách LT, najdete zde osoby se znepokojivě stejným čtenářským gustem, jaké máte vy sami. Velmi zajímavé jsou třeba statistiky vašich sbírek - rychle třeba zjistíte, kolik autorů vašich knih je stále mezi živými a kteří jsou již po smrti.

Zkuste si založit svou vlastní on-line knihovnu a uvidíte, že vás práce s katalogem LibraryThing nadchne tak jako nás!

Sbírku knih našeho projektu najdete zde - KNIHOVNIČKA NAKLIV. Budeme sem průběžně dodávat nové knížky a seznam aktualizovat. Pokud byste měli o nějakou publikaci zájem, nebojte se nás kontaktovat - napište nebo se za námi zastavte, určitě se domluvíme!

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback