Kombinovaní pod hladinou

10. 9. 2009

Líbí se mi pomoc, která se nabízí „prvákům“. A taky trochu závidím. Není ničí vina a řešení také nenajdu, že kombinovaný student – kombinací práce a studia přichází o všechno co ke studentskému životu patří. Podle temperamentu si vyberte – žádná posezení u piva, žádné diskuze v hospůdce. Jsme rádi, že stíháme spoje, dovolené vybíráme na nejnutnější a po akcích prcháme k vlakům. Kdo si právě řekl – „To záleží na vás“ - ať si jde neprodleně vypláchnout pusu rybím tukem – protože nezáleží. Někdy je horší problém, než obětovat dovolenou. Někde jste zaháčkovaní, nemůžete kolegy nechat na holičkách  a podobně.  Začátkem září jsme se sešli ve Křtinách a bylo nám dobře i když nás tam bylo jako do mariáše. Považovala jsem si těch co dojeli, chápu, že pro kolegy z denního studia  setkání v hospůdce  není žádný problém – my jsme rádi, když se sejdeme na chvilku u kávy na dvorečku.

Je to jen povzdech a vám radím užívejte si studentský život jak to jen jde. Ať máte jednou na co vzpomínat.
Pointa nebude, protože jsem ji nevykombinovala
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

5 komentářů

Obrázek uživatele Across
11. 9. 2009
Milá Stáňo, co píšete zjevně nemá řešení...a je nám to líto o to víc, že by si ono řešení "dálkaři" zcela jistě zasloužili. Ona ta škola prostě není jen o škole, či možná lépe řečeno škola není tím, co se za školu často vydává. To je fakt. A chabou útěchou by snad mohlo být to, že si situaci "dálkařů" uvědomujeme (přestože jí nemůžeme cítit tak jako oni a není proto v našich silách ji komplexně porozumět) a i jim chceme dát příležitost podobné stavy, situace, pocity vzájemně sdílet...a proto budeme, v historii našeho týmu poprvé, realizovat Motivační kurz i pro dálkaře, byť v tomto případě poněkud se staženými "půlkami"...:)
Obrázek uživatele Stáňa

Díky za milou reakci. A proč ty půlky??

Stáňa

Obrázek uživatele Across
15. 9. 2009
Milá Stáňo, oněmi staženými půlkami není myšleno nic pejorativního směrem ke studentům kombinovaného studia:-). Chtěli jsme tímto přirovnáním pouze ilustrovat skutečnost, že i my sami - s blížícím se Motivačním kurzem pro prváky-kombiňáky - vykračujeme vstříc něčemu novému. Dálkaři KISKu jsou pro nás v tomto směru věru zcela neprozkoumaným územím, takže vedle velké míry vzrušení a zvědavosti si v sobě neseme i trošku nervozity;-) ... Pevně však věříme, že to klapne!
Obrázek uživatele Stáňa

Děkuji za pěkné oslovení. Ani na chvilku mě nenapadlo nic hanlivého kvůli půlkám, tušila jsem obavy směrem, kterým píšeš. Co se týká kombinovaných asi bych změnila pracovní název - motivační kurz / kombinovaní jsou motivovaní až běda / a inzerovala ve stylu: Vše co potřebujete vědět najdete v tomto kurzu, šetří čas, likviduje problémy... jo a držím palce.

Stáňa

Obrázek uživatele Across
...jestli to ale není na tři dny kurzu až příliš ambiciózní anotace...:))) Každopádně díky za nápad, uvidíme jak to dopadne, žádným změnám se do budoucna nebráníme...;)

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback