Konference PARTSIP 2011: spokojenost, díky, blahopřání

25. 2. 2011

Konference PARTSIP 2011 "Informační mediátor 2011: management, marketing a inovace v knihovnách" se vydařila. Samozřejmě stále je co zlepšovat. I to je jeden z důvodů, proč se již nyní těšíme na příští ročník i celý následující rok, kdy se budeme setkávat na seminářích PARTSIPu.


V blogu PARTSIP o konferenci:

Další informace reportážního charakteru dokreslující atmosféru konference (rozhovory, videa, dojmy účastníků i přednášejících) přibudou již brzy v Magazínu Inflow. 


 

PARTSIP děkuje

V prvé řadě bysme rádi poděkovali všem, díky kterým byla konference přesně taková, jaká byla. 

dortDěkujeme účastníkům, kteří se rozhodli věnovat tomuto setkání svůj den. Speciální díky a pozdravy si neodpustíme poslat všem těm, kdo spoluhostili své kolegy na wiki pikniku ze svých domácích zásob: pochutnali jsme si na domácím cheesecaku, ještě nevychladlých sušenkách, naložených houbách, škvarkách, nakládačkách a mnohém dalším.:)  

Přednášejícím, kteří pečlivě připravili své vstupy a budou s námi nadále spolupracovat v rámci seminářů PARTSIP.

Těm, kteří nominovali projekty na Cenu PARTSIP 2010: šli odvážně v prvním ročníku s kůží na trh, nebo dokázali ocenit práci druhých.

Členům odborné poroty za jejich čas a názor. Účastníkům za hlasování v divácké ceně dle nejlepšího vědomí a svědomí.

Všem v zázemí konference, kteří rozšířili organizační tým Centra PARTSIP, a zajistili tak nejen běžný bezproblémový provoz, ale i příležitost vytvořit neběžnou :) uvolněnou atmosféru. 

Dojmy z konference

d22Program konference byl velmi nabitý. Příspěvky rozmanité, těžko tak některého z přednášejícíh vyzdvihnout. Zpětná vazba ukázala, že si každý na konferenci našel své favortiy a téma. Svorné - téměř jednohlasné - bylo vychválení bloku Marketing. (Při "školním známkování" 1 - 5 někteří pocítili nutkání do slovního hodnocení vepsat 1*, což nás samozřejmě převelice těší!)

Z dotazníků, které vyplňovali účastníci také vyplynulo (v podstatě k naší radosti:), že by akci prospělo dát větší prostor všem přednášejícím a účastníkům příležitost k delší diskusi po jedotlivých vstupech. Vězte, že v současnosti už spřádáme plány pro příští setkání, které bude pravděpodobně koncipováno jako dvoudenní.

Afterparty 

Ti naprosto odhodlaní a nezdolní, kteří nepospíchali do daleka, jistě nezapomenou na pokračování v kavárně FALK, kde byla nejen vyhlášena Cena PARTSIP (děkujeme Radce Římanové, která se zhostila role jak se patří), ale i wiki fórum:

  • Honza Zikuška vyzradil "Strasti a slasti projektového manažera" a vyložil své pojetí projektového managementu na příkladu projektu NAKLIV,
  • Filip Šubrt se nás snažil nadchnout pro webináře (nejen) v akademických knihovnách. Svůj příspěvek - inspirován konferenčním dnem - spontánně nazval "Webináře: zabijáci virtuálních světů", zřejmě i z toho důvodu následovala místy velice hlasitá a živá diskuse,
  • Tomáš Bouda popisoval náhlý nápad na mobilní aplikaci pro storytelling formou storytellingu.:)
Wiki fórum bylo velmi příjemné, věříme, že by z něj mohla vzniknout milá a přínosná tradice a má potenciál fungovat i jako samostatný netradiční formát setkávání v rámci PARTSIP.

Cena PARTSIP 2010

Dovolte nám, představit vítěze!

Odborná porota rozhodla takto: 

1. místo: Česká digitální matematická knihovna (AV ČR, MU, projekt představil Miroslav Bartošek)

2. místo: Georeferencer.org (Moravská zemská knihovna, Petr Přidal)

3. místo: Xerxes: portál informačních zdrojů (Knihovna Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Pavel Holík)

Účastníci konference ocenili: 

MapRankSearch (Moravská zemská knihovna, Petr Přidal)

Více informací o vítězných projektech letošního ročníku naleznete zde.

pp_cenaNyní připravujeme informační materiál, který představí a "uchová" nominované projekty. Věříme, že do příštího ročníku se zapojí ještě více institucí a kolegů, kteří si zaslouží naše uznání a podporu. Je velká škoda neukázat, co mnozí z vás tvoří za dveřmi své knihovny

Konferenční "výslužka" 

Po dobrůtkách z wiki pikniku se jen zaprášilo, takže balíčky nepošleme. Kromě inspirace, energie a kontaktů na nové známé si však můžete "odnést":


Za projektový tým v Centru PARTSIP

Eva Güntherová 

 

 

 

 


 

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

4 komentáře

Obrázek uživatele PARTSIP

<p>
V novém čísle Ikara vyšla <a href="http://ikaros.cz/zprava-z-konference-partsip-2011">Z</a><a href="http://ikaros.cz/zprava-z-konference-partsip-2011">práva z konference PARTSIP 2011.</a>Zpráva je velmi podrobná a připomene vám veškeré přednesené příspěvky i představené projekty. Vzešla z klávesnice <b>Michala Klajbana</b>.
</p>
<p>
Těší nás souhlas MK, že
</p>
<blockquote>
<p>
i přes drobné a klasické nedostatky konferencí, jako jsou drobné posuny
v časovém harmonogramu nebo problémy s technikou, myslím, že se
konference velmi vyvedla.
</p>
</blockquote>
<p>
Časové posuny - způsobené především kvalitou i kvantitou příspěvků - příště zřejmě vyřešíme dvoudenním formátem akce. A jestli pustíme účastníkům wifi ... to si ještě rozmyslíme.;)
</p>
<p>
&nbsp;
</p>
<p>
&nbsp;
</p>
<p>
&nbsp;
</p>

Obrázek uživatele admin
Anonym
12. 3. 2011
prosím, mohli byste naznačit, jestli ještě vůbec hodláte nějaká videa zveřejnit? Od té doby, co jste tu napsali, že "postupně přibývají", totiž žádné nepřibylo a je docela otravné je dva týdny marně vyhlížet..
Obrázek uživatele PARTSIP

<p>
Hezký den, Vendelíne, 
</p>
<p>
s videozáznamy se to po vydání příspěvku zkomplikovalo: kameramana a střihače v jedné osobě řádně složila viróza - menší část materiálu byla zpracována &quot;v zastoupení&quot; (tzn. ta, kterou již najdete na Vimeu, v magazínu Inflow), na zbylém se bohužel - z výše uvedeného důvodu - usilovně pracovalo až během minulého týdne. 
</p>
<p>
Z naší strany je to:
</p>
<ul>
<li> důvod k omluvě: měli jsme zde uvedený příslib aktualizovat / upřesnit, </li>
</ul>
<ul>
<li>poučení, že <i>wiki přístup</i> je potřeba příště dotáhnot k dokonalosti: aktualizace příslibu a vysvětlení situace mělo jít ruku v ruce s výzvou, ať se ozvou ti, kdo marně vyhlíží a pomohou se zpracovním materiálu, aby se urychlila jeho publikace.:)   </li>
</ul>
<p>
Těší mě, že videa vyhlížíte; díky, že jste se ozval! Věřím, že příští týden již bude vše kompletně <i>venku. </i>V tu chvíli Vám dáme určitě znamení zde na Inflow i na FB stránce PARTSIPu. Nebo jiná varianta: Pokud zde (nebo na eguntherova@partsip.cz) prozradíte svůj e-mail, ráda Vás na tento moment upozorním i touto cestou. 
</p>
<p>
Za tým v Centru PARTSIP přeje pěkný víkend
</p>
<p>
Eva Güntherová
</p>
<p>
&nbsp;
</p>

Obrázek uživatele admin
Anonym
12. 3. 2011
děkuji za bleskovou reakci:) Znamení, že jsou videa venku, se ke mně určitě dostane, ať už jej vyšlete jakoukoliv cestou. Budu se tedy i dál těšit!

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback