Kranketa - kreativní anketa

13. 6. 2008

Nabízím čtenářům Inflow jako prvním na vyzkoušení webovou aplikaci, která je, jak doufám, zaujme:

http://knihomol.phil.muni.cz/kranketa

Jde o vytváření jednoduchých jednootázkových anket, jak se třeba vyskytují pod články v elektronických časopisech nebo v blozích. Od ostatních se odlišuje tím, že odpovědi na otázky přidávají uživatelé sami. Tak mohou všichni hlasovat i pro odpovědi, které při vypsání otázky nebyly ještě známy. Hlasování je tedy mnohem flexibilnější a myslím, že bude i zajímavější. Je potřeba to vyzkoušet.

U klasické anketní otázky je několik předem připravených odpovědí a jedna z nich může být "jiné". A právě to "jiné" ostatní respondenti nevidí a nemohou se k tomu vyjadřovat. Také vyhodnocení je pak složitější, protože stejnou věc každý obvykle vyjádří jinými slovy.

Na KISK wiki je k aplikaci stránka, která by mohla sloužit k diskuzi (ať to neřešíme na Inflow) a k podpoře vývoje, ve kterém budu pokračovat.

Využití vidím třeba při rychlém zjišťování názorů na Inflow, hlasování, pro výuku, včetně třeba hlasování o dalším vývoji aplikace samotné.

Takže se nestyďte Kranketu používat, vymýšlet nové způsoby využití a nacházet chyby a slabá místa. Taky budu rád, když se najde někdo, kdo by z toho udělal i něco přijatelného po grafické stránce.

Těším se, že budete kreativní.

Zdeněk Kadlec

PS A ještě první otázka:

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

9 komentářů

Obrázek uživatele Enapay
Nevim jestli bude mit realne vyuziti, kazdopadne je to moc zajimavy experiment a napad. Uz se tam objevil prvni problem a to duplicita odpovedi. Bude to pomerne narocne na udrzbu tipuju :)
Obrázek uživatele zkadlec

Můžu dát nástroje na mazání. Ale myslím, že se to nějak usadí. Po úvodních blbinkách to třeba k něčemu bude. Spíš bude problém se v tom vyznat. Počítám spíš s odkazováním z článků na konkrétní otázku/otázky. 

Zdeněk Kadlec

Obrázek uživatele EVa
14. 6. 2008
Jo, je to zase fajn novinka a myslím si, že její využití nemusí skončit "jen" u humoru a zábavy: jak naznačuje Dr. Kadlec, pokud se do ní zapojí vyučující, může jít o rychlý průzkum mezi studenty, který by ji mohl mnohé napovědět při rozhodování o tom, jak vylepšit svůj kurz, třeba :-).
Obrázek uživatele zkadlec

Kvůli tomu jsem to hlavně dělal. A navíc, vy nemusíte čekat na zapojení vyučujícího. Můžete průzkum k jeho předmětu udělat za něj. To bude teprve mazec!

Ale doporučuji v mezích slušnosti, jinak asi na výsledky nebudou brát ohled nebo se minou účinkem. 

Zdeněk Kadlec

Obrázek uživatele connie
13. 6. 2008
je zábavná :)
Obrázek uživatele Lotyna
13. 6. 2008
  • Vzhledem k tomu, že možnosti jak odpovědět se neustále rozšiřují, bylo by možná fajn, kdyby se dalo zrušit předešlé hlasování a hlasovat znovu...
  • nebo - Nešlo by to udělat tak, aby se dalo hlasovat pro víc možností?
  • A možná by mohlo být i zajmavé, kdyby se jednotlivé ankety daly komentovat...
Obrázek uživatele Lotyna
13. 6. 2008

aha, ono to jde (hlasovat pro víc možností)

 tak už jen ty komentáře :-)

Obrázek uživatele zkadlec

Ale změnit hlasování nejde. Taky už jsem měl pocit, že s přibývajícími odpověďmi bych hlasování změnil. Včetně toho, že bych hlas pro některou odpověď vzal zpátky. Pokusím se hlasování udělat trochu jinak.

Komentáře stojí za pokus. Nejdřív o nich nechám hlasovat

Zdeněk Kadlec

Obrázek uživatele zkadlec

Tak už můžete komentovat. Komentáře jsou pod seznamem odpovědí na otázku. Řadí se chronologicky sestupně. Myslím, že nic složitějšího nebude potřeba. 

Zdeněk Kadlec

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback