Kreativní Workshop 2010

5. 8. 2010

Příloha č. 14/2010

Opusťte komfortní zónu

aneb Jak tančí mírně pokročilí…

 

 

Kreativní workshop

Je předmět s kódovým označením VIKBB24.
Je vrcholem škyříkoramenného trojúhelníku VIKBB07 (Techniky osobnostně sociálního výcviku), VIKBB08 (Trénink týmové spolupráce a sociálních dovedností) a VIKBB24.
Kdo si proklikal, ví už, že předmět má motto: “Zkušenost je pochopený zážitek”. A kdo se účastnil, ví už, že je to pravda. Dnešní videoreportáž InHD vás nechá lehce nahlédnout pod pokličku jedné z metod, jež se nenápadné skrývá v (zveřejněných) cílech předmětu: “Mnoho lidí se tak dlouho učilo, že na vše existuje jediná odpověď, až ztratili schopnost tvořit. Klíčová slova: metody rozvoje, jak rozvinout tvořivost u sebe a druhých, vnitřní překážky / bariéry / a jejich odbourávání, nápaditost, pohotovost, originalita, představivost.”

 

Komfortní zóna

Je zásadní pojem v teorii překonávání zmíněných vnitřních překážek (bariér), které si budujeme z důvodu potřeby pohodlí, i z důvodu potřeby bezpečí. Ovšem vedlejším účinkem bezchybně vytvořené komfortní zóny může být určitá stagnace, nezáviděníhodný stav, kdy se nic neděje, kdy se nic neobjevuje, kdy se nic nedozvídáte… Pro rychlou orientaci v pojmu doporučuji třeba tento článek, pro zevrubnější orinetaci třeba tuto bakalářskou práci.


 

KWčko

Je trochu zvláštní v tom, že v něm učíme tak trochu sami sebe navzájem. Je určen absolventům “nižších” levelů, a byť je v něm stále nezastupitelná lektorská role hlavního vedoucího, ideální stav je takový, kdy účastníci rozděleni do skupin, s předem zadanými úkoly (kreativně zadanými) vytváří postupně program (např. čtyřdenní) pro ostatní skupiny, a lektor tu funguje spíš jako rádce a koordinátor.

Komfortní zóna

Dnešní videa pro vás zachytila dva základní druhy překonávání komfortní zóny (skupin bylo celkem sedm, ale nejen kvůli těm, kteří si kurz budou moci v budoucnu zapsat, dnes raději neodhalíme všechno) – první je z oblasti fyzické zátěže, druhé z oblasti psychologické.

1. Beroun Trophy

představte si hru, kdy jednotlivá družstva valí pneumatiku od auta (každé vlastní) po trati celkem dlouhé přes tři kilometry, rozdělené na několik etap tak, aby byly fyzicky náročné úseky (tj. všechny úseky) proloženy dílčími úkoly (tj. falešným odpočinkem), a všechno pochopitelně na čas, a všechno pochopitelně zcela na doraz. Nejde vám to? Mrkněte na video.

2. Divadlo

představte si, že se kolem desáté hodiny dopolední dozvíte, že na třetí hodinu téhož dne (odpoledne) je domluveno divadelní představení v nedaleké nemocnici. Jste rozděleni do tří skupin a máte zhruba čtyři hodiny na to vymyslet scénář a nacvičit realizaci své části volně navazujícího divadelního pásma (neznáte zadání ostatních skupin, máte jen mlhavou představu o hře jako celku, a hlavně máte strašně málo času…) Nejde vám to? Mrkněte na video.

P.S.

Takže až se vás zas budou kamarádi ptát: “A to se jako na té škole učíte řadit knížky, jo?”, můžete klidně říct: "Ne, válíme pneumatiky blátem” :-)

Fotogalerie

V kategorii: InHD
Stáhnout přílohu: Image icon kw_div1.jpg
Štítky: Inflow magazín
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback