Křižovatka potřebuje Vaše hlasy

Knihovna Na Křižovatce postoupila do velkého finále a teď potřebuje Vaše hlasy. Hlasovat mohou jen dospělí lidé (nebo cokoliv jiného s občanským průkazem) s trvalým bydlištěm v Brně. Už teď cítím, jak opadá Váš zájem, ale jen směle čtěte dál.

 

 

O čem že to mluvím?

Jde o to, že Křižovatce by se už nějaká ta rekonstrukce hodila, takže když Brno vyhlásilo na začátku roku projekt „Dáme na Vás“, kde mohou občané Brna rozhodnout o tom, kam půjde část rozpočtu (víc zde, nebo na konci článku), Jana Skládaná nelenila, povolala všechny důležité osoby a knihovnu do něj přihlásili.

Během jara se pak sešli knihovníci Křižovatky, mezi nimiž můžu jmenovat například současnou ředitelku Báru Tvrdoňovou, nebo bývalého ředitele Marka Svízelu, se studenty fakulty architektury VUT a lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity, aby vymysleli, jak ji zvelebit. Ze společného sezení pak vzešly čtyři návrhy, které bylo možné v červnu vidět Na Křižovatce a poté i v Knihovně Jiřího Mahena.

Dále bylo nutné získat podporu projektu. To probíhalo tak, že nejprve při předběžném hlasování musel návrh získat minimálně 150 hlasů, aby byl posunut k ohodnocení městem. Zde projekt získat status „proveditelný“.

A teď v listopadu probíhá hlasování o tom, jestli se opravdu křižovatčí projekt uskuteční nebo ne. A to je právě apel na Vás. Pokud bydlíte v Brně, nebo znáte někoho, kdo tu bydlí, budeme rádi, když pro nás budete hlasovat. Pokud to vyjde, a projekt bude uskutečněn, tak nejenže během příštího roku proběhne přestavba, ale ještě ten rok knihovnu uvidíte v novém kabátě. Budoucí studenti KISKu tak budou mít zase další (a možná i lepší) možnost, kde si vyzkoušet praxi.

Co je to „Dáme na Vás“?

Je to projekt, který spustilo město Brno na začátku letošního roku, ve kterém občané Brna mohou rozhodnout o tom, kam půjde část rozpočtu. Během února bylo možné podat návrh, který musel být veřejně prospěšný, ale ne komerční a realizovatelný během roku. Jelikož pro první ročník participativního rozpočtu město vyčlenilo částku 20 milionů korun, a protože jeden projekt může stát maximálně 2 miliony, znamená to, že bude realizováno nejméně deset projektů.

Hlasování probíhá od 1. 11. do 22. 11. online formou. Jediný den, kdy se může hlasovat tou papírovou je 14. 11. a formulář bude k dispozici od 10:00 do 20:00 v ústřední Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné. Každý občan má k dispozici pět kladných a dva záporné hlasy, přičemž může na jeden projekt dát až dva kladné nebo jeden záporný. Může se tak rozhodnout podpořit i více než jeden návrh.

 

Závěrem bych Vám chtěla za celý tým Knihovny na Křižovatce poděkovat, a to ať už pro nás budete hlasovat, nebo Vaši pozornost upoutá jiný projekt.

 

Důležité odkazy:

Křižovatčí projekt – https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=541

Jak hlasovat - https://damenavas.brno.cz/vy-rozhodnete/

Co je to Dáme na Vás - https://damenavas.brno.cz/o-projektu/

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

5 komentářů

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
14. 11. 2018
This is a appropriate blog for everyone who would like to find out about this topic. You recognize a great deal of its nearly tricky to argue with you (not that I just would want…HaHa). You definitely put a brand new spin over a topic thats been written about for many years. Fantastic stuff, just excellent! Mattress Financing
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
24. 11. 2018
Awesome blog Robert Bridard. I enjoyed reading your articles. This is truly a great read for me. I have bookmarked it and I am looking forward to reading new articles. Keep up the good work!
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
2. 12. 2018
This content is written very well. Your use of formatting when making your points makes your observations very clear and easy to understand. Thank you. Umzug Olten

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback