Křižovatka potřebuje Vaše hlasy

Knihovna Na Křižovatce postoupila do velkého finále a teď potřebuje Vaše hlasy. Hlasovat mohou jen dospělí lidé (nebo cokoliv jiného s občanským průkazem) s trvalým bydlištěm v Brně. Už teď cítím, jak opadá Váš zájem, ale jen směle čtěte dál.

 

 

O čem že to mluvím?

Jde o to, že Křižovatce by se už nějaká ta rekonstrukce hodila, takže když Brno vyhlásilo na začátku roku projekt „Dáme na Vás“, kde mohou občané Brna rozhodnout o tom, kam půjde část rozpočtu (víc zde, nebo na konci článku), Jana Skládaná nelenila, povolala všechny důležité osoby a knihovnu do něj přihlásili.

Během jara se pak sešli knihovníci Křižovatky, mezi nimiž můžu jmenovat například současnou ředitelku Báru Tvrdoňovou, nebo bývalého ředitele Marka Svízelu, se studenty fakulty architektury VUT a lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity, aby vymysleli, jak ji zvelebit. Ze společného sezení pak vzešly čtyři návrhy, které bylo možné v červnu vidět Na Křižovatce a poté i v Knihovně Jiřího Mahena.

Dále bylo nutné získat podporu projektu. To probíhalo tak, že nejprve při předběžném hlasování musel návrh získat minimálně 150 hlasů, aby byl posunut k ohodnocení městem. Zde projekt získat status „proveditelný“.

A teď v listopadu probíhá hlasování o tom, jestli se opravdu křižovatčí projekt uskuteční nebo ne. A to je právě apel na Vás. Pokud bydlíte v Brně, nebo znáte někoho, kdo tu bydlí, budeme rádi, když pro nás budete hlasovat. Pokud to vyjde, a projekt bude uskutečněn, tak nejenže během příštího roku proběhne přestavba, ale ještě ten rok knihovnu uvidíte v novém kabátě. Budoucí studenti KISKu tak budou mít zase další (a možná i lepší) možnost, kde si vyzkoušet praxi.

Co je to „Dáme na Vás“?

Je to projekt, který spustilo město Brno na začátku letošního roku, ve kterém občané Brna mohou rozhodnout o tom, kam půjde část rozpočtu. Během února bylo možné podat návrh, který musel být veřejně prospěšný, ale ne komerční a realizovatelný během roku. Jelikož pro první ročník participativního rozpočtu město vyčlenilo částku 20 milionů korun, a protože jeden projekt může stát maximálně 2 miliony, znamená to, že bude realizováno nejméně deset projektů.

Hlasování probíhá od 1. 11. do 22. 11. online formou. Jediný den, kdy se může hlasovat tou papírovou je 14. 11. a formulář bude k dispozici od 10:00 do 20:00 v ústřední Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné. Každý občan má k dispozici pět kladných a dva záporné hlasy, přičemž může na jeden projekt dát až dva kladné nebo jeden záporný. Může se tak rozhodnout podpořit i více než jeden návrh.

 

Závěrem bych Vám chtěla za celý tým Knihovny na Křižovatce poděkovat, a to ať už pro nás budete hlasovat, nebo Vaši pozornost upoutá jiný projekt.

 

Důležité odkazy:

Křižovatčí projekt – https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=541

Jak hlasovat - https://damenavas.brno.cz/vy-rozhodnete/

Co je to Dáme na Vás - https://damenavas.brno.cz/o-projektu/

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback