Kurz práce s informacemi

16. 9. 2013

S prvním dnem nového semestru přichází i začátek e-kurzu Kurz práce s informacemi (KPI11). Pro nezasvěcené se jedná o plně distanční kurz garantovaný Kabinetem informačních studií a knihovnictví, který každý semestr absolvuje více než tisíc studentů (v loňském semestru to bylo téměř dva tisíce) a historie jeho výuky sahá až do roku 2007. Kurz prochází pravidelnou aktualizací a inovacemi, které v posledním roce probíhaly pod „taktovkou“ CEINVE (Centrum informačního vzdělávání na MU). V tomto semestru se mohou nejen studenti těšit na tři zásadní novinky.

  • Každé téma je uvedeno krátkým příběhem, který je (zatím pouze) studentům k dispozici v audio formátu. Jeho účelem je především poukázat na význam a důležitost dané problematiky. 
  • Každý týden plánujeme realizovat webinář, kterým chceme téma více prohloubit. Pokud studenti nenaplní kapacitu 200 osob, rádi nabídneme místa i veřejnosti.
  • Do každého modulu jsme připravili i vzdělávací video, které trvá asi 15 minut a vždy je zaměřeno na specifické téma vztahující se k aktuální problematice probírané v kurzu. Videa budeme zveřejňovat postupně (vždy v pondělí) a snad se vám budou nejen líbit, ale především vás informačně obohatí.

A pro začátek se můžete podívat rovnou na videa tři. Osobně vám představím všechny přednášející a témata.

 

Michal Lorenz uvede téma informační společnosti.

 

Viktor Kustein z GrowJOB institute přednáší o prokrastinaci.

Další videa budou postupně přibývat. Přeji všem příjemnou a inspirativní zábavu, a protože videa vznikla v rámci projektu podpořeného z ESF, nesmí chybět ani prvek povinné publicity.

logolink

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

5 komentářů

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
16. 9. 2013

Bezva práce! Akorát možná použít trochu pudru... :-)

Obrázek uživatele honzziku

Díky, svůj podíl na vytvoření má celý tým CEINVE, především pak Hanka Habermannová, které patří největší poděkování! Pudr jsme používali, ale někdy asi málo. Natáčení probíhalo o prázdninách v největších vedrech a kvůli zvuku musela být vypnutá klimatizace. Poučení pro příště - videa natáčet v zimě :-)

Obrázek uživatele HabermannovaH

Některá z videí byla natáčená v extrémních podmínkách letošního léta. Všichni přednášející natáčeli několik hodin ve studiu v teplotě i přes 30 stupňů. Bylo to náročné pro všechny na place. Potily se snad i ty kamery:) A ač jsme pudrovali jako o závod, na 100 % se to nepovedlo. Na kvalitu obsahu videa to naštěstí nemá vliv. :)

Obrázek uživatele Jiří Stodola

Informace, jo? Aha.

 
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
26. 9. 2013

prokrastinace super.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback