KWído-Inflow-KISK Trek: DDT proč DDT

Dlouho slibovaný, všemi očekávaný, legendární turistický pochod KWído-Inflow-KISK Trek je konečně tady. Protože ve všech třech "uskupeních" mám nějakou roli, padla na mě tentokrát organizace celého pochodu (máte se tedy na co těšit :).

>> Již v sobotu 19. dubna 2008 vyrážíme! <<


Aktualizace po pochodu: fotky a video můžete vidět na Dozvuky pochodu


Tento semestr má pochod podtitul: DDT proč DDT - Devět Dobrých Tipů proč Dojít Do Tišnova.

  1. Defenzíva před leností
  2. Dobrodružství se spolužáky
  3. Dekadence intelektuála
  4. Dosažitelnost hlubokých prožitků
  5. Delikatesa pěší turistiky
  6. Demonstrace vlastního rozhodnutí
  7. Dialog s krajinou
  8. Dostupnost spojení
  9. Devastace tělesné schránky

Jak se již stalo zvykem, jsou přípraveny dvě varianty. Kratší pohodářská a kochací na 27 km a nevyzpytatelný 54 km dlouhý trek.


Varianta 27 km: Borač - Tišnov

Odjezd: v 8:45 vlakem z hl. nádraží v Brně

Cena: cca 50 Kč za dopravu tam i zpět

Na co se můžete těšit: kouzlo údolí Svratky (náhony, jezy, jednokolejka), dřevěné sochy, klesání, stoupání, Rumcajze na kameni, židovský hřbitov, cestu Járy Cimrmana, hospoda v Tišnově a mnohé další.

Naučná cesta Járy Cimrmana. Jednotlivé zastávky se nazývají Plahočiny. Na každé Plahočině se lze zastavit, rozebrat současný stav plahočení a připravit se takticky na další Plahočinu. Veškeré plahočení je po sedmi kilometrech odměněno stanutím na Pohlaví Járy Cimrmana (k, kde se nachází Klidová zóna velkého Mistra.


Varianta 54 km: Veverská Bítýška - Tišnov

Odjezd: v 5:15 autobusem od Zoologické zahrady

Cena: cca 40 Kč za dopravu tam i zpět

Na co se můžete těšit: Údolí Bílého potoka, mlýny, improvizaci kolem potoků Halda a Lichochovka, bloudění, bolavé nohy, silné zážitky a hospodu v Tišnově (tam se setkají obě varianty). A hlavně si zažijete princip STRASTI a SLASTI. Jak píše Konrád Lorenz ve své knize Osm smrtelných hříchů:

Lidé si už plně neuvědomují, jak dalece jsou závislí na moderním komfortu. Neochota snášet strasti má za následek, že lidé ztrácejí ochotu vkládat energii a čas do díla, které přinese slast a uspokojení až v budoucnu. Lidé se stávají netrpělivými a požadují okamžité uspokojení svých potřeb. Neumějí si již vychutnat radost, kterou mohou pocítit jen po námaze, kterou musí vyvinout při překonávání překážek. Neochota nést strasti a požadavek okamžitého uspokojení žádostí vede k smrtelné nudě.


Blížší informace k organizaci pochodu zašlu ještě kolem 14. dubna. Pokud však máte o pochod zájem, vyplňte prosím anketu Výběr trasy. Ať alespoň orientačně tuším, kolik map mám na konkrétni variantu připravit.

Aktualizace 15. dubna: pokud se chcete pochodu zúčastnit, ale nejste studenti ISK Brno, tj. nedostali jste hromadný mail, tak si napište pro bližší informace na pskyrik(zavináč)phil.muni.cz. Rádi vás na pochodu uvidíme.

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

5 komentářů

Obrázek uživatele admin
Anonym
7. 4. 2008
Zdravím všechny chodce z treku na 27km, nebylo by dobré dát nějaký srázek před odjezdem? Třeba v 8:30 kdesi v hale? Mohli bychom zakoupit nějakou společnou jízdenku a tak vůbec; aspoň se tak nějak navzájem poznáme :-) Chůzi zdar! Boženka
Obrázek uživatele Enapay
20. 4. 2008
Aneb obrazem zachycene zazitky z putovani (varianta 27km): Bozenka: http://bozkov.rajce.idnes.cz/KISK_Trek_DDT_19.4.08 Ja: http://enapay.rajce.idnes.cz/KISK_Trek_19_04_2008 Komentare vitany :)
Obrázek uživatele Katka Hošková
Moc pěkné fotečky... Jen mě překvapilo, že Vás tam bylo tak málo. V té anketce bylo přihlášených přes dvacet lidí (včetně mě :-(.... ), že by si to všichni na poslední chvíli rozmysleli? Jsem zvědavá na ty padesátníky...
Obrázek uživatele EVa
20. 4. 2008
Fotky to jsou pěkné až na výjimky...(mimochodem Disputace na lesní cestě vypadá opravdu mírumilovně, aneb: když dva se perou, třetí se směje :-)). Padesátníci ale překvapili - bylo jich víc!

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback