Lesní láska

6. 8. 2008

Je léto, a tak všichni vyrážíme do lesa mnohem častěji, než po zbytek roku. Na borůvky, na houby, na procházku, za soukromím...;0).

Díváte se pozorně kolem sebe? Neuniklo vám třeba něco?

 

Nikdo z nás asi nemá doma plouvoucí podlahu z tropického dřeva, ale žijeme v globálním světě (bla bla bla), a tak se to týká i nás.

Původně jsem měla v plánu odlehčené letní pokoukání, ale když jsem se na Aktuálně.cz dočetla toto:

 

"Podle organizace (Světový fond na ochranu přírody) se na odlesnění planety výrazně podílejí evropští výrobci toaletního papíru, papírových kapesníků a ubrousků.

Světový fond na ochranu přírody na základě svého výzkumu u pěti největších výrobců konstatoval, že firmy používají především dřevo z čerstvě pokácených stromů. Využití recyklovaných surovin je jen minimální.

Každý den se tak spláchne do záchodu nebo vyhodí do koše 270 tisíc zdravých stromů. Většina zpracovatelských firem se navíc podle organizace vůbec nebrání nákupu surovin na výrobu toaletního papíru a ubrousků pochybného původu."

 

...tak mě trochu přešel humor. Nicméně ten klip je v mnoha směrech příjemně návodný ;0).

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Terajs

jak použít proti úřadům jejich vlastní metody v boji za něco, o čem si myslíte, že to za to stojí?

Jednoduše: odešlete sms v předepsaném tvaru, čímž se vygeneruje hezky správný úřednický mail a odešle se na příslušné ministerstvo, kde se jím tím pádem musí seriózně zabývat. Nevím, jestli to trochu nezavání sabotáží a co na to říkají úředníci, ale pro občanské společnosti, neziskovky a různá sdružení to může být způsob, jak podpořit aktivitu velkého množství lidí, kteří možná nejsou úplně lhostejní, ale pořád ještě jsou moc líní, než aby se obtěžovali víc, než je nezbytně nutné.

Obrázek uživatele sdlfjls

Jak se nestat cílem Greenpeace? Jednoduše: automaticky vygenerované maily, které mají stále tutéž podobu, odfiltrovat do koše a "seriózně" se jimi zabývat jako mailem jediným. Obsah je beztak jeden: nesouhlasím s tímto. Pochybuji, že se ministerští úředníci s nějakým tím nesouhlasem nedokáží vyrovnat.

Nebýt cíl Greenpeace

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback