LIBFFEST 2012

8. 1. 2012

LibFFest.

Vyvrcholení každoročního nerovného zápasu knihovnického potěru se záludným filmovým médiem ve snaze prokázat svou digitální kompetentnost a umělecky reflektovat milovaný obor.

Třemi slovy festival knihovnických filmů.

Letos už posedmé, ale tentokrát úplně jinak.

Loňská rekordní kvantita (17 snímků!) i kvalita (zejména těsně duelujících pecek, nabušeného  info-techno-thrilleru OFU: Only for Universe a kontemplativní artovky Podivnůstka), totiž jasně zasignalizovaly, že dosavadní školní filmová besídka po šesti letech dospěla na vyšší level, zvaný skutečný filmový festival.

A tak letos POPRVÉ opustíme akademickou půdu a usedneme do výrazně pohodlnějších sedaček a přítmí skutečného KINOSÁLU pod střechou kina Art.

Protože když filmy, tak kino.

A POPRVÉ přicházejí druháci o svůj dodavatelský monopol a svým výtvorem může do konce ledna přispět naprosto KDOKOLI, napříč ročníky i mimoškolní (první zájemci už jsou a staví laťku hodně vysoko!).

Výtvorem je myšlen jakýkoli audiovizuální počin s tématikou knihovnickou či informační a délkou od 5 vteřin do 15 minut (někdejších striktně daných 5-7 minut budiž zapomenuto). Nejlépe počin, který je po vzoru letošní festivalové znělky nápaditý, překvapivý, vtipný, svižný, ujetý a MEGACOOL! Protože oč bude tentokrát porota v čele s mou maličkostí zeštíhlenější, o to bude kritičtější a skoupější oceňovat.

Oceňovat přitom hodláme vedle samotných filmů POPRVÉ i jejich předchozí PROPAGACI! Průběžně vypouštěné fotky z natáčení, filmové plakáty a ukázky, filmy o filmu, rozhovory s tvůrci, virální kampaně a cokoli dalšího vás napadne, viz. naše radírna na Facebooku. Skandálně brutální či erotické scény, revoluční triky, historky o morbidních nehodách provázejících natáčení, filmové hvězdy provádějící samy riskantní kaskadérské kousky nebo inspirace zaručeně skutečnými událostmi, zkrátka cokoli, co vzbudí pozornost, se počítá. Pro začátek vám nabízíme možnost otisknout preview k vašemu filmu na našem blogu a Facebooku. Ať je to pověst právě vašeho filmu, co diváky na festival přitáhne!


Neváhejte tedy a točte, popř. neváhejte a vyhrabávejte ze svých archívů! A tak jako tak se v pátek 10. února v 17:00 dostavte do Artu na hollywoodsky velkolepý ceremoniál i následnou hollywoodsky dekadentní afterparty!

Josef "choze" Blažek

P.S.: Filmy prosíme dodávat na KISK opatřené základními údaji jako název snímku, jména autorů, žánr, délka a lákavý nástin děje. Čistě mezi námi, ušmudlané obyčejné dvd popsané fixou dělá na porotu výrazně menší dojem než limitovaná special edition dvoudiskovka (s director´s cutem a hodinou bonusových materiálů) s potiskem, v originálním obalu, s bookletem a přiloženými 3D brýlemi! 

P.P.S.: A ještě Shirleyino malé shrnutí prosincového filmařského rychlovýcepu s pár mými radami, které mohou natáčení značně ulehčit.

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
9. 2. 2019

This is a great post. I like this topic.This site has lots of advantage.I found many interesting things from this site. It helps me in many ways.Thanks for posting this again. prepaid electricity houston same day service

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback