LibFFest 2012 & INFLOWpárty 2012

16. 2. 2012

Příloha č. 2/2012

 

Svět očima knihovníků je jiný než očima ostatních živočišných druhů. A je jiný, i když se na něj dívají přes objektiv kamery. Umělecké konvence se v tu chvíli bortí a vznikají díla vzpírající se jakýmkoli škatulkám, hodnocením a dosavadním zkušenostem. A pozor! To není nic, co by vás snad mělo odradit. Naopak!

 

Libffest:

 • Je experimentální (nikoliv amatérská:) ) soutěžní přehlídka krátkých filmů a spotů.
 • Nás potkává od roku 2006 vždy v únoru.
 • Je spískán Kabinetem informačních studií a knihovnictví (KISK) na FF MU v Brně.
 • Se letos konal 10.2. v prostorách kina Art!

Jak jsme již řekli: LibFFest se letos poprvé konal v prostorách kina Art! Účast byla opravdu hojná. Dokonce tak moc, že pohodlňoučká rudá sedadla nebyla schopna všechny účastníky festivalu pojmout.

Už nebylo místo kam si sednout, takže jsem půlku LibFFestu prostál a druhou proseděl na schodku.

Iggy

 

Epesní kino bylo skvělou volbou, neboť letošní filmy jsou opravdu pastva pro oči. Jakmile dočtete ještě těchto pár řádků, můžete je všechny shlédnout! Nebo se podívejte hned, pokud už vás nebaví číst ;-)

Víc jak polovinu (!) filmů letos hodnotím veskrze kladně a letošní filmová sklizeň byla podle mě zatím ze všech ročníků suverénně nejlepší.

Choze

 

Letošní festivalovou novinku nebylo jen kino, ale také "nutnost" přijít v patřičném oděvu (jak se na pravý filmový festival sluší). K tomuto účelu byla zřízena elitní jednotka Módní policie!

V pátek 10. února se to v hlavním promítacím sále kina Art hemžilo krásnými slečnami a pány jako ze škatulky. Za módní policii musíme pochválit především ty, kteří dodrželi dress code letošního LibFFestu a nepřidali se ke skupině bojkotérů v džínách a pohorách.

Módní policie

 

Na LibFFest pak plynule navázala Inflow párty, která byla zároveň LibFFestovou after párty. Precizní 2 in 1 se odehrálo v klubu Mju:z.

...bylo to takové rodinné, přátelské, a prostě super. Stejně tak LibFFest.

Iggy

 

Inflow Párty 2012Na Inflow párty 2012 bylo předvedeno velkolepě secvičené divadelní představení (kdo neviděl, nechť si prohlédne fotky a dlouho lituje!), po kterém následovalo vyhodnocení cen Inflow:


A jak tedy LibFFest nakonec dopadl?

 

Infomnia: Information Overdose

 • Nejlepší film
 • Nejlepší technická stránka
 • Nejlepší propagace 


GINA

 • 2. nejlepší film
 • Nejlepší propagace


Kladivo na knihovnice

 • 3. nejlepší film


E-SPIRIT

 • Nejlepší obsahová stránka


Holka z regálu

 • Nejlepší herecký výkon - JULIE HALADOVÁ


Ostatní filmy

73 kB


Cesta


Hrdinové


Íbr Rašung


Liber Mortis


Maktaba


ON-line


Zombookie


Pokud toužíte vědět (vidět nebo i slyšet) víc, můžete navštívit oficiální web LibFFestu, jeho Facebookovou page (lajkujte ji!), výběrovou galerii fotek Filipa Šubrta (Libffest 2012 a Inflow party 2012), super shrnutí od Iggyho a kanál na Vimeu.

Fotogalerie

V kategorii: InHD
Štítky: Inflow magazín
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

9 komentářů

Obrázek uživatele admin
Anonym
17. 2. 2012
Bude nějakým způsobem dořešeno divácké hlasování? Díky. 
Obrázek uživatele admin
Anonym
19. 2. 2012
Evi, díky za dotaz. K diváckému hlasování: s hlasováním se čekalo na vydání přílohy - zveřejnění všech filmů v přehledu na jednom místě. To mě zastihlo částečně mimoňnet, takže nastala mírná proluka. Způsob a start hlasování bude upřesněn zítra. Zatím můžete (celou noc) pilně koukat a vybírat. (Taky Eva.:)
Obrázek uživatele admin
Anonym
18. 2. 2012
Nevím co v ten den dělali sebevražední atentátníci, ale vzhledem k výsledku grandiózního pátečního knihovnického faux pas je už nyní jisté, že propásli šanci jaká se zřejmě neopakuje.
Obrázek uživatele admin
Anonym
19. 2. 2012

Hezký večer,

velice nerada bych nechala komentář bez reakce, ale přiznávám se, že si lámu hlavu s těmi sebevražednými atentátníky. Obávám se, že metaforu/vtip/provazbu nechápu.

Pokud jde - soudím z kontextu textu - o vyjádření vašeho rozpoložení/emocí během akce (jako že jste měl chuť si prostřelit hlavu), pak vězte, že jste v tom nebyl sám, měla jsem to úplně stejně! Jako organizátor asi ještě silněji než vy. Peklo fuckt:( 

Teda ale nemyslela jsem na atentát. Přišlo mi nefér zatahovat do toho ostatní, kteří si třeba hlavu prostřelit nechcou. Navíc kvůli faux pas. To je důvod ve srovnání s beznadějí, skutečnými problémy ... nu dost trapnej, uznejme. To jsem si řekla a hlavu si neprostřelila. 

Eva G. 

Obrázek uživatele admin
Anonym
20. 2. 2012
To měla být jen dost trapná reakce na hodně trapnou akci, aneb odplata za ty páteční muka, nic víc v tom nemusíte hledat;D
Obrázek uživatele Jiří Stodola
Sdělte jim svou adresu (stačí tady na webu) a oni k vám třeba přijdou, aby napravili, co prošvihli.
Obrázek uživatele admin
Anonym
19. 2. 2012

Velké díky InHD za rychlé zpracování magazínu a optimistickou schovívavost textu; ta vážně nebyla na "objednávku"!;)

Dovolím si za ogranizátory letošního ročníku LibFFestu velice stručný dovětek - ukotvení do reality, vysvětlení a omluvu 3v1.

Vysvětlování proběhlo již na facebookové stránce LibFFestu, kde PŠ reagoval hnedle (díky mu!), nyní bych to nebyla schopna napsat lépe, takže tady opravdu jen stručně:

Na místě bohužel selhala těsně před začátkem technika. Navzdory tomu, že bylo vše v kině předem zkoušeno, domluveno, připraveno a pak v daný den zajišťováno profíky.  Krizovou situaci jsme nepředvídali (řešení by bylo mít např. sebou veškerou náhradní techniku z vlastních zdrojů) a pravděpodobně i málo vysvětlovali, co se děje. Jakákoliv snaha o záchranu selhání techniky na takové akci vypadá jako chaoz atd. Velká omluva všem filmařům i návštěvníkům, vězte, že nás situace moc mrzela. 

Eva G. 

 

 

 

Obrázek uživatele admin
Anonym
21. 2. 2012

Pro svůj oblíbený film můžete hlasovat zde do nedělní půlnoci (26.2. 23:59). Každý má pouze jeden hlas. Vítězný tým se může těšit na cenu. 

 

Obrázek uživatele admin
Anonym
27. 2. 2012

Sečteno a podtrženo a tramtadadááá:

(od pátého k prvnímu místu;) dopadlo hlasování diváků takto:

 • 5. místo - Infomnia
 • 4. místo - 73 kB
 • 3. místo - Cesta
 • 2. místo - Liber Mortis
 • 1. místo a totální vítěz - Gina
Gratulace všem a zástupci/e totálně vítězného týmu si můžou kdykoliv přijít pro cenu. (Kam pro ni? KISK/kancelář NAKLIV+PARTSIP).

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback