Lord Mord

Autor titulu: Miloš Urban

Žánr: thriller

Přebal knihy:

Popis knihy:

Ideální knížka pro zkouškové období, aspoň pro ty z Vás, kteří máte pro tohoto autora slabost, tak jako já. „Starý dobrý Miloš Urban“ říká v recenzi pan Chuchma. 

 

Proč se mi ale tato knížka zvláště líbí? Autor si dělá nádhernou legraci z některých výtečníků dnešního Pražského magistrátu, největšími zloduchy jsou radní Burger a Meister, takhle si například utahuje z radního Richtera, který mluví podobně jako Milouš Jakeš na Hrádečku:

Úryvek z knihy:

„ … Jako první si vzal slovo muž jménem Richter, úhledně oděný radní s nařvanou čelistí a vlasy slepenými brilantinou. Oznámil aktualitu, která nebyla na programu jednání. Šlo v ní o uměleckou komisi města Prahy, založenou po písemném protestu význačných obyvatel proti plošné asanaci Starého Města a Josefova. Ona komise právě podala demisi, jejíž členové měli pocit – jak posměšně vykládal ouřada – že radnice nerespektuje jejich požadavky na omezení asanace. „Jak bychom se my, elita vlasteneckých Pražanů, mohli nechat ve svém rozhodování ovlivnit takzvanými umělci?“ ptal se Richter a hned si odpovídal: „Nijak, říkám vám! Naše odpovědnost královskému městu Praze a jejímu budoucímu evropskému rozvoji a ekonomickému prospěchu to nedovolí! Nic proti umělcům, tak například pánové architekti dělají záslužnou práci … Ale málokdo ví, kolik za to dostávají! Tisíce zlatých z městské pokladny, ale o tom oni, považte, samozřejmě ani neceknou.To si nechají pro sebe…Žádný z nás nebere takové peníze. A takoví by teď chtěli kritizovat? To ať si tu svoji „uměleckou komisi“ klidně rozpustí, my ji k ničemu nepotřebujeme, máme přece mandát rozhodovat.“

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback