MARKování: Cena peněz se mění podle účelu, k němuž jsou vypůjčeny

V pátek jsem dostal cenu MARK 2010. Už při vyhlašování bylo jasné, že jsem našel správný recept na to, jak cenu získat. Celkem jsem za KISK nominoval pět lidí, u kterých jsem si byl jistý, že si cenu zaslouží (Olga Biernátová ,Tomáš Bouda, Eva Güntherová, Martin Krčál, Edita Vališová ). Sám sebe jsem nenominoval! :), to se uskutečnilo "nějak" za mými zády. Nicméně komise asi naznala, že pokud někdo tak horlivě nominuje, tak na něm něco bude. Rada do příštích ročníků: rozhlížejte se kolem sebe a nominujte šikovné lidi - vaše šance na cenu se tím paradoxně zvyšuje :)

Cenu vyhlašoval SKIP s podporou SKANSKA, která mi věnovala šek na 35.000,-. Peníze jsou to pěkné, ale já si je nenechám. Těch důvodů je více, zde jen ty nejdůležitější:

1) I když je cena individuální, já to vnímám tak, že jsem ji dostal za skvělé aktivity KISKu (kolegů a studentů) - tedy i za práci jiných.

2) 11. března 2010 zemřel Miloš Hrabal, kterého jsem měl velmi rád a který mi ukázal, že mecenášství je něco velmi nabíjejícího a smysluplného. A jeho přístup k lidem, kultuře i projektům je mi velmi blízký.

3) Cena peněz se mění podle účelu, k němuž jsou vypůjčeny (George Bernard Shaw). Já peníze nepotřebuji, respektivě věřím, že mohou najít zajímavé a smysluplné uplatnění (i když jich není zase tak moc).

Takže?

Peníze rozdělím a investuji. Jak? Po zdanění mi zbude cca 30.000,-. Tyto peníze "investuji" ve třech oblastech:

1) 3000,-: Pozvu kolegy na společnou večeři. Oni mají hlavní podíl na ceně, takže alespoň takové malé poděkování.

2) 3000,-: Pošlu příspěvek na obnovu Městské knihovně v Raspenavě. Na ty škody, které tam jsou po povodních, to jsou peníze nepatrné, ale třeba to bude impuls i pro další lidi z oboru.

3) 24.000,-: Peníze určené pro studenty KISKu. Máte nějaký sen, nápad či "projekt"? Zaměřený na vás (osobní či profesní růst) či okolí? Chybí vám pár stovek či tisíc? Napište mi, velmi rád mezi vás peníze rozdělím. Sny/nápady/projekty nejsou nijak limitovány či zaměřeny, opravdu to může být cokoliv. Pokud se sejde projektů více, než je peněz, tak nechám losovat Richarda :) Poznámka: peníze může čerpat pouze student KISKu (prezenční i kombinovaná forma), ale použít se mohou na kohokoliv/cokoliv...

Máte zájem? Vyplňte prosím do 31. října 2010 krátký formulář: MARKování: peníze na sny/nápady/projekty

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

3 komentáře

Obrázek uživatele Petr Škyřík

Ještě jsem zapomněl dodat, že speciální ocenění získal také Martin Krčál (knihovna FSS MU, KISK).

Takže až půjdete kolem naší kanceláře, kterou s Martinem společně sdílíme na FF, všimněte si toho zvláštního mladého/atraktivního/rozumného/kreativního/ záření, které vychází od našich dveří :)

Obrázek uživatele admin
Anonym
6. 10. 2010

Rozhodně gratulace, Ty si to zasloužíš. Trochu mne stresuje, že mám na získání této ceny už jen necelé 2 roky.

P.S. Těch 24 000 by se mi docela hodilo.

Obrázek uživatele JiNo
8. 10. 2010
Jménem regionálního výboru SKIPu Libereckého kraje Vám velmi děkujeme za finanční příspěvek knihovně v Raspenavě!!!

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback